MojAndroid

Aj keď trend rastu operačného systému je nezadržateľný, vo svete internetových prehliadačov Android prehliadač nemá pevné postavenie jednotky. Všetko sa otočilo minulý mesiac, kedy Android prehliadač po prvý raz predbehol v používaní používateľmi Operu.

Podľa štatistík StatCounter, Android prehliadač dosiahol na konci februára 22,67 % podiel na trhu, zatiaľ čo Opera klesla na 21,7 %. Iní výrobcovia majú tiež zaujímavé postavenie na trhu: iPhone 21,06 %, Nokia 11,24 %, BlackBerry 6,53 %, UC Browser 5,9 %, NetFront 2,61 % a Dolphin 1 %.

Android používa čoraz viac používateľov a aktivácie sa už vyšplhali na viac ako 850 000 zariadení denne. Uvidíme, ako zamieša poradie Chrome pre Android v porovnaní o niekoľko mesiacov.

Zdroj, foto: StatCounter

5.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+