MojAndroid

Podľa najnovších čísel prieskumnej spoločnosti Nielsen, Android je na vrchole pomyselného rebríčka operačných systémov v smartfónoch v USA. RIM stále klesá.

Pri hodnotení posledných údajov z júna, spoločnosť Nielsen zistila, že 39% trhu so smartfónmi patrí operačnému systému Google Android. Apple obsadil druhú priečku s 28%-tným podielom na trhu, RIM BlackBerry OS dosiahol podiel 20%.
Pri porovnaní týchto údajov s údajmi spoločnosti Nielsen za obdobie február až máj, Android stúpol o 3%, Apple zvýšil svoj podiel o 2%, naproti tomu podiel RIM poklesol o 3%.

 

Rebríček výrobcov telefónov naďalej vedie ako jednotka Apple. Výhodou Apple a RIM je, že majú obojstrannú kontrolu nielen softvérovej výbavy ale aj hardvérovej. Zatiaľ, čo Apple predáva v USA len tri svoje modely iPhone 4 (AT & T), iPhone 4 (Verizon) a iPhone 3G (AT & T), RIM ponúka viac modelov.

Lídrom výrobcov telefónov s OS Android je spoločnosť HTC, podľa prieskumnej agentúry Nielsen so 14%-tným podielom na predaji. Druhú priečku obsadila Motorola s 11%-tným podielom, nasledovaná 8%-tným podielom spoločnosti Samsung.

Zdroj: blog.nielsen.com

30.7.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+