MojAndroid

Keďže mnohí čitatelia chceli vedieť, aké sú štatistiky dotýkajúce sa operačného systému Android na Slovensku, vyhoveli sme vám a pravidelne budeme tieto čísla prinášať.

Podľa štatistík za február 2012 zo zdroja od StatCounter, na Slovensku jednoznačne vládne Android, ktorý na konci februára dosiahol 52,25 %-tný podiel na trhu. Jednoznačná jednotka!

Na druhom mieste sa umiestnil s klesajúcou tendenciou a ziskom 18,62 % Symbian, na treťom mieste je tesne iOS s 18,48 %-tným ziskom podielom na trhu. Nasleduje strácajúci Sony Ericsson OS (4,4 %), Samsung (1,8 %), Bada a Windows so ziskom nižším ako 1%.

Z grafu taktiež sa dá vyčítať, že za posledných 12 mesiacov Android na Slovensku narástol z 25,55 % na súčasných 52,25 %. Teda o viac ako 100 %! Dokonca je jediným OS v mobilných telefónoch na Slovensku, ktorý zaznamenal rast. A to ešte taký parádny….

Zdroj, foto:  StatCounter

6.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+