MojAndroid

Dnešná správa z prieskumu spoločnosti 11mark sa bude niesť v ľahšom duchu. Spoločnosť 11mark sa zamerala na štatistiku používania Android smartfónov z pohľadu, kde ich používatelia najčastejšie využívajú. Výsledok pravdepodobne prekvapil aj samotnú spoločnosť 11mark.

Až tri štvrtiny všetkých opýtaných zo vzorky 1000 používateľov odpovedalo, že svoj Android smartfón používa v kúpeľni, resp. na WC. V týchto priestoroch sa posielajú textové správy, emailuje, a samozrejme, aj telefonuje. Až štvrtina tvrdí, že do priestorov svojej kúpeľne, resp. WC nejde bez svojho telefónu, čím Android zariadenia nahrádzajú v dnešnom svete kedysi tak často nevyhnutnú čerstvú tlač.

Až 74% mužov a 76% žien si jednoducho svoj krátkodobý pobyt v onej miestnosti nevie predstaviť bez svojho Android miláčika. Na vyzváňajúci telefón reagovalo v priestoroch nevyhnutnej hygieny až 63% opýtaných a 41% považuje tento priestor za vhodný na zahájenie hovoru. 67% číta v priestoroch, kde je aj kráľ odkázaný len na seba textové správy a 38% priestory svojej kúpeľne, resp. WC považuje za vhodný priestor na surfovanie po internete.

30% mužov a 20% žien si nevie predstaviť trávenie času v onej miestnosti bez svojho Android smartfónu. Samozrejme, že kúpeľňu, resp. WC neobchádza ani práca a vybavovanie pracovných záležitostí, tvrdí 20% mužov a 13% žien.

Ak sa pozrieme na danú štatistiku z pohľadu operačných systémov, aj v týchto priestoroch už ovládol Android prvenstvo (87%), nasledovaný BlackBerry (84%) a najmenej sa darí v tomto smere iOS (77%).

V odpovedaní hovorov v priestoroch kúpeľne, resp. WC, vedie BlackBerry (75%), nasledovaný Androidom (67%) a na tretej priečke skončili používatelia iOS (60%). Pri sociálnych je to víťazstvo Androidu a iOS pred BlackBerry. Skúste sa niekedy opýtať svojich spolučatujúcich odkiaľ vám práve píšu.

Ak sa pozrieme na správanie jednotlivých generácií, jednoznačne je takéto spotrebiteľsé správanie doménou mladšej (91%) a strednej (80%) generácie.

Prieskum sa uskutočnil v októbri minulého roku (2011) na vzorke 1000 respondentov.

Zaujímavá štatistika, čo poviete? A kde sa nachádzate v tejto chvíli počas čítania tohto článku vy?

Zdroj: 11mark

31.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+