MojAndroid

Včera, 24.2.2017, vypukol v Banskej Bystrici startup ošiaľ v podobe podujatia Startup Weekend. Ide o medzinárodné podujatie, ktoré sa pravidelne koná v rôznych mestách po celom svete. Jeho cieľom je zhromaždiť počas 54 hodín účastníkov rôznych povolaní, znalostí a záujmov, ktorí chcú vyskúšať svoje podnikateľské zručnosti.

Na začiatku vytvoria tímy podľa svojich preferencií a sympatií k prezentovaným nápadom a v priebehu nasledujúcich mnoho hodín tvoria svoje projekty za pomoci viacerých odborných mentorov. Tímu organizátorov sa podarilo do Banskej Bystrice pritiahnuť Mareka Lániho, Jozefa Tótha, Mateja Brečku, Michala Káčeríka, či Daniela Harčeka, ktorí pomôžu účastníkom svojimi vedomosťami, zručnosťami a skúsenosťami posunúť ich projekty na vyššiu úroveň.

Dôležitou súčasťou podujatia sú aj porotcovia, ktorí sú špičkovými odborníkmi vo svojich odvetviach. Účastníci odprezentujú svoje startupy pred Soňou Nyitrayovou z KPMG, Jarom Ľuptákom z Neulogy Ventures, Tigranom Aleksanyanom (Slovenská Sporiteľňa), či Jánom Šebom z UMB Banská Bystrica, ktorí budú tvoriť odbornú porotu.

Zdroj: TS

25.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+