MojAndroid

Slovensko na poli technologických startupov nie je žiadnym nováčikom. Na účte máme niekoľko zaujímavých spoločností, ktoré sa z malých startupov postupne prepracovali na veľké a uznávané firmy. Veľmi sľubne sa zatiaľ vyvíja aj pôsobenie startupu sli.do, ktorý vyvinul skvelú mobilnú aplikáciu. Tú s obľubou používajú organizátori a návštevníci konferencií po celom svete. Ide o veľmi užitočnú pomôcku, pomocou ktorej je možné komunikovať s prednášajúcim bez nutnosti na seba upozorniť. Aplikácia tak zabezpečuje anonymitu, ale ponúka aj ďalšie zaujímavé funkcie.

Okrem kladenia otázok je možné aj prezerať si všetky otázky a následne za ne zahlasovať. Prednášajúcemu sa potom otázky zobrazia v logickom poradí, aby vedel lepšie rozoznať, ktoré otázky sú relevantné a ktoré otázky chce mať publikum zodpovedané. Okrem toho je možné aplikáciu využiť aj opačným smerom. Sli.do totiž umožňuje robenie rýchlych anonymných prieskumov medzi obecenstvom, čo zas môže využiť prednášajúci ako zaujímavú interaktívnu vložku.

Startup sa teraz opäť dostal medzi päť najlepších technologických riešení pre konferencie, čo je pre malú slovenskú spoločnosť veľkým úspechom. Aplikácia tiež bude súťažiť v kategórii ‘People’s Choice’, a tak si Slováci môžu odniesť domov hneď dve prestížne ocenenia. Zaujímavé riešenie používame aj my v redakcii, presnejšie počas našich Android Roadshow. Aj preto veríme, že vývojári získajú zaslúžené ocenenie a budú naďalej zdokonalovať svoju skvelú službu.

Zdroj: eventexawards

19.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+