MojAndroid

Pamätáte si na Drone ́n ́Base? Ide o slovenský projekt, ktorý prináša nový spôsob využitia dronov. Prvá indoor hra na svete, v ktorej je možné hrať rôzne spoločenské hry, ako letecké preteky, súboje či tréningy, a to len za použitia lietajúcich dronov. Momentálne beží na portáli davovo financovaných projektov IndieGoGo kampaň, ktorú môžete podporiť aj vy. Startup Drone ́n ́Base sa dostal aj do finále Startupawards 2015, v ktorom bude už tento piatok bojovať o prvé miesto.

Niečo o projekte:

Cenovo dostupný dron vo veľkosti ľudskej dlane s váhou len niekoľko desiatok gramov je bezpečný a ideálny pre hru s priateľmi v kancelárii či obývačke. Výnimočnosť hry vznikla spojením dronov a elektronických základní. Drony majú v sebe zabudované delo a senzory vďaka čomu sa môžu vzájomne strieľať infračerveným lúčom alebo zaznamenať prelet ponad checkpoint ­ “Base”. Multifunkčný elektronický “Base” interaktívne komunikuje s dronmi obojsmerne. “Base” má viacero funkcií: terč, závodný checkpoint, bonusy ako zrýchlenie, ochranný štít, väčší zásah a mnoho ďalších, ale aj nemocnica, ktorá doplní zdravie poškodeného drona. Kvadrokoptéra je ovládaná aplikáciou, ktorú si môžeš stiahnuť na svoj smartfón či tablet.

Náš tip
Drone ́n ́Base: Interaktívna hra s dronmi so slovenskými koreňmi

25.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+