MojAndroid

V súčasnej spoločnosti by sme ťažko hľadali človeka, ktorý nie je vlastníkom mobilného telefónu. Vďaka pretrvávajúcemu technologickému napredovaniu ich meníme častejšie, než kedykoľvek predtým. Zbaviť sa starého zariadenia však mnohí nepovažujú za také jednoduché, ako zakúpiť si nový telefón. Telefóny sa tak hromadia v domácnostiach a v tom najhoršom prípade končia v odpadkovom koši.

Spoločnosť Orange upriamuje pozornosť na túto neveľmi ekologickú situáciu a už 16-ty raz pokračuje vo svojom koncepte “Staré mobily sa vracajú”. Program funguje tak, že zákazníci nosia staré a nepoužívané mobilné zariadenia do predajní Orange-u.

Pomoc Zemi a aj neziskovkám

Počas ostatných štyroch mesiacov sa zapojilo 4 684 zákazníkov z celého Slovenska. Dokopy priniesli 15 335 nepotrebných zariadení vhodných na ekologickú likvidáciu, ďalších 1 934 kusov vyzbierali zamestnanci Orangeu v rámci decembrovej zbierky. Celkový objem odovzdaných telefónov od vzniku tejto iniciatívy sa tak vyšplhal na 267 774 kusov. Odovzdaním nepotrebného mobilu sa však už tradične pomáhalo hneď dvakrát. Okrem ekologického zlikvidovania zariadení venuje Orange 50 centov z každého odovzdaného kusu konkrétnej a vopred známej neziskovej organizácii. Finančný výťažok vo výške 8 634 eur a 50 centov bude vďaka ostatnej kampani určený na ovplyvňovanie zmeny sociálneho systému v prospech ohrozených sociálnych skupín obyvateľstva, ktorému sa venuje verejná zbierka Lienka pomoci pod hlavičkou Nadácie Socia.

Aktuálna kampaň  bude prebiehať od 1. februára 2018 do 31. mája 2018. Zákazníci, ktorí v nej odovzdajú starý mobil v predajni Orangeu opäť urobia dvojnásobne dobrý skutok – okrem životného prostredia pomôžu tentokrát občianskemu združeniu Liga proti rakovine, ktorá pomáha onkologickým pacientom byť aktívnymi, „zamestnať“ svoju myseľ či telo a odpútať sa od myšlienok na chorobu. Navyše každý mesiac hrajú o 5 telefónov Samsung Galaxy A5 black.

Viac informácií o programe “Staré mobily sa vracajú” nájdete na tomto linku.

6.2.2018
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+