MojAndroid

Prostredie určené pre operačný systém Android, ktoré by sa inšpirovalo systémom Windows 10 Mobile nie je v rámci Obchodu Play žiadnou novinkou. Teraz však prichádza SquareHome 2 Launcher, ktorý okrem vzhľadu inšpirovaného mobilným systémom Windows prináša pomerne vyspelé funkcie a široké možnosti prispôsobenia.

Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 6. týždeň 2018
Náš tip
Stiahnite si Android One launcher zo Xiaomi Mi A1

SquareHome 2 Launcher

Nový Launcher prináša prostredie priam vstavané pre milovníkov systému Windows 10 Mobile. Nechýba podpora vybraných “živých dlaždíc”, ich usporiadanie, zmena veľkosti, zmena ikony, dlaždica môže takisto obsahovať okrem aplikácie aj rôzne skratky, odkazy či widgety. Poteší špeciálna dlaždica pre fotografie, ktorá prináša rovnaký prehľad obrázkov ako na systéme Windows. Hranaté tvary dlaždíc môžu byť vyplnené farbou, obrázkom alebo môžu byť tiež priehľadné. Poteší dlaždica pre kalendár či dátum a čas.

Z ďalších funkcií je možné zvoliť si aj 3D dlaždicu, ktorá viac pripomína zasa PC verziu systému Windows. Prostredie hrá farbami a nechýba zoznam aplikácií, ktoré je možné zobraziť ako inak – dlaždicou. Zoznam aplikácií môže byť takisto tvorený dlaždicami alebo zoznamom aplikácií. Launcher však prináša aj pár nedokonalostí.

Náš tip
Rootless Pixel Launcher v3 – funkcie z Google Pixel 2 bez rootu
Náš tip
Lean Launcher je štíhlejšia konkurencia pre Rootless Pixel launcher

Podľa prvotných informácií nie je možné vybrať si predvolený kalendár, aplikácia Outlook nefungovala na všetkých zariadeniach korektne a tiež niektoré vybrané aplikácie mali negatívny dopad na rýchlejšie vybíjanie batérie. Ide však o záležitosti, ktoré by mohla vyriešiť šikovná softvérová aktualizácia zo strany vývojárov.

Aktuálne je možné SquareHome 2 Launcher stiahnuť z Obchodu Play zadarmo. Niektoré funkcie označené ako “prémiové” by mali byť k dispozícii na skúšku po dobu 14 dní. Následne ich bude možné zakúpiť za poplatok približne 5 dolárov.

Verzia: 1.6.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.6.4
Aktuálna cena: Zdarma
12.2.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+