MojAndroid

Fotománia spúšťa vlastný web! Po viac ako dvoch rokoch od publikovania prvej časti tohto pravidelného seriálu a stoviek fotografií, ktoré ste nám poslali, sme sa rozhodli pre všetkých fotomaniakov sprístupniť miesto, kde môžete svoje fotografické výtvory zdieľať s ostatnými. Na stránke fotomania.mojandroid.sk je teraz možné sa zaregistrovať, prihlásiť a následne nahrávať fotografie. Na prihlásenie môžete využiť aj populárne sociálne siete, ako Facebook, Google alebo Instagram. Čím viac fotiek nahráte, tým viac sa ich na webe zobrazí. Navyše, autora najlepšej fotografie odmeníme smartfónom Lenovo A6000, ktorý do súťaže venovala s poločnosť Agem. Najlepšia fotka bude tá, ktorá bude mať najviac hlasov od registrovaných používateľov. Zo všetkých čitateľov, ktorí nahrajú aspoň jednu fotku vyžrebujeme piatich výhercov navigácie Sygic. Súťaž prebieha do 20.septembra 2015. Výhercov oznámime na webe do konca septembra.

FOTOmánia na MojAndroid.sk

Úvodná stránka Fotománie obsahuje súhrn všetkých fotografií od všetkých používateľov. Natívne sa zobrazujú od najnovších po najstaršie, no možné je ich zoradiť zostupne od najviac komentovaných, obľúbených alebo najpopulárnejších.

V náhľade fotografií je možné sa medzi snímkami ďalej prepínať, označiť ich za obľúbené alebo si pozrieť ďalšie fotografie od toho istého autora. Tu sa môžete prepnúť aj na kartu autora alebo na zoznam fotografií vytvorené tým istým zariadením. Samozrejme, fotografie môžete aj komentovať.

Foto_Mánia_»_Porada_v_podzemí

Ako sa registrovať a prihlásiť?

Registrácia je veľmi jednoduchá. Stačí ak navštívite sekciu login/registrácia a do formulára zadáte svoje prihlasovacie meno a heslo. V prípade, že ešte nemáte vytvorené konto, môžete tak urobiť priamo tu, a to prostredníctvom formulára alebo niektorej  zo sociálnych sietí Facebook, Google+ alebo Instragram.

fotomania login-registracia

fotomania_prihlasenie

Úprava profilu a sledovanie aktivít

Na webe Fotománie môžu používatelia sledovať svoje vlastné aktivity alebo aktivity iných používateľov. Takto máte prehľad nad tým, či niektorí z vašich obľúbených autorov pridal novú fotografiu, ktoré fotografie ste nahrali vy, a ktoré ste označili za obľúbené. V sekcii Upraviť profil môžete podrobnejšie vyplniť informácie o sebe. Zadať je možné životopisné informácie, odkazy na sociálne siete, miesto pôsobenia, či nahrať vlastnú profilovú a titulnú fotografiu.

fotomania profil

Nahrávanie fotografií

Pridanie fotografie je tiež otázkou len niekoľkých krokov. Zadajte názov, krátky popis a zvoľte kategóriu fotografie. Na výber máte niekoľko kategórií, ako napríklad príroda, architektúra, cestovanie a iné. Dôležitým krokom je potom výber vášho Android zariadenia, ktorým bola fotografia vytvorená. Na základe tohto označenia budú používatelia vedieť porovnať kvalitu fotoaparátov jednotlivých zariadení, čo im môže pomôcť pri výbere najlepšie fotiaceho smartfónu. Fotografiu je možné po výbere nahrať  pomocou tlačidla “Nahrať”.

Foto_Mánia_»_Pridaj_fotografiu

23.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+