MojAndroid

Poznáte službu Správy Google? Ak nie, určite vám to nebudeme zazlievať. Práve starý dizajn často odrádzal používateľov a naznačoval, že Google o tento svoj produkt veľmi nedbá. Teraz sme sa ale konečne dočkali kompletnej zmeny dizajnu s novými funkciami a Správy Google sú tak znovu relevantným nástrojom na získavanie informácií.

Nový dizajn aj funkcie

Základným stavebným kameňom nového dizajnu je zobrazovanie článkov v kartách. Vďaka tomu je zoznam noviniek prehľadnejší a zároveň karty po otvorení zobrazia okrem článku aj súvisiace informácie. Tie nemusia pochádzať z rovnakého zdroja a nemusí ísť ani o články. Môže ísť napríklad o príspevky na sociálnych sieťach s podobnou tematikou, takže ak vás daná téma zaujme, môžete si prečítať viac.

Okrem toho sú k dispozícii rôzne kategórie správ, ktoré nájdete v menu naľavo. Samotné novinky sú rozdelené do troch stĺpčekov – Hlavné správy, Miestne a Pre vás. Posledný stĺpček si môžete prispôsobiť tým, že pridáte svoje záujmy. Služba sa bude učiť, ktoré novinky sú pre vás relevantné aj tak, že v kategórii Pre vás môžete pri navrhovaných článkoch označiť, či vás daná téma zaujíma alebo nie.

Dáte Správam Google šancu aj vy?

Celkovo ide o naozaj veľkú zmenu dizajnu, ktorá robí zo služby Správy Google skutočne atraktívny nástroj na získavanie informácií. Ak ste službu nepoznali alebo ste ju nevyužívali, lebo sa vám nepáčila, teraz možno zmeníte názor. Službu môžete vyskúšať na tomto odkaze.

Zdroj: Google via The Verge

28.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+