MojAndroid

Aplikácia Správca zariadenia Android je veľmi užitočnou pomôckou v prípadoch, že stratíte svoje zariadenie, prípadne vám ho niekto ukradne. Aplikácia dokáže toto zariadenie nájsť, na diaľku na ňom spustiť zvonenie, zablokovať ho či vymazať jeho obsah. Teraz pribudla aj nová funkcia, vďaka ktorej je možné z uzamknutého zariadenia zavolať na číslo majiteľa.

android-device-manager-1 android-device-manager-2

Táto novinka pribudla do aplikácie iba prednedávnom a je veľmi šikovným doplnkom k už aj tak užitočnej aplikácii. Vďaka nej budete môcť pri uzamykaní zariadenia na diaľku pridať aj číslo, na ktoré môže prípadný nálezca zavolať. Doteraz bolo možné iba nastaviť správu, ktorá sa zobrazila na uzamknutom zariadení a do ktorej bolo možné zadať telefónne číslo či iné kontaktné údaje majiteľa telefónu. Teraz je pre telefónne číslo vyčlenená samostatná kolónka a po jej vyplnení a uzamknutí telefónu sa na zariadení zobrazí možnosť priamo zavolať na zvolené číslo. Novinka je dostupná iba na telefónoch, pričom na tabletoch žiadne zmeny nepribudli.

android-device-manager-3

Vďaka tomu bude možné ešte rýchlejšie nájsť stratený telefón, no aj v tomto prípade je nutná spolupráca nálezcu. Túto novinku je možné použiť pri blokovaní zariadenia na diaľku pomocou iného Android smartfónu alebo tabletu, alebo pomocou webového rozhrania. Nám sa to však ani jedným spôsobom nepodarilo a nová možnosť sa ešte neobjavila. Je preto možné, že Google sprístupňuje novú funkciu postupne tak, ako v mnohých predošlých prípadoch.

Ak máte záujem, môžete novinku vyskúšať aj vy a v diskusii nám dajte vedieť, či sa vám ju podarilo otestovať. Pri blokovaní zariadenia na diaľku je pritom nutné vytvoriť aj heslo, ktorým bude možné toto zariadenie odblokovať. Toto heslo bude potom slúžiť ako ochranný prvok na uzamykacej obrazovke a vypnúť ho budeme musieť cez nastavenia zariadenia.

Verzia: 2.1.005
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.1.005
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Police via Android Authority

8.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+