MojAndroid

Pri príležitosti osláv 35 miliónov stiahnutí vývojárske štúdio Metago predstavilo na Google Play Store už štvrtú verziu veľmi obľúbeného správcu súborov s názvom Astro. Zrejme najsťahovanejšia aplikácia svojho druhu neprináša s aktualizáciou len nové číselné označenie 4.0, ale aj úplne nové používateľské prostredie a niekoľko nových, či vylepšených funkcií, ktoré by mali prácu so súbormi ešte viac zjednodušiť.

Nové používateľské prostredie aplikácie Astro je vytvorené podľa posledných pravidiel Andriodu a nahradilo na oko už staršie prostredie, ktoré sme v aplikácií vídali už nejaký ten mesiac. Grafická zmena však nie je tou najdôležitejšou zmenou v tejto aktualizácii. Dôležitejšie, a hlavne zaujímavejšie, je určite pridanie funkcie vzdialeného prístupu do cloudových služieb. Priamo v aplikácii Astro môžete pristupovať ku svojim kontám v službách Google Drive, Dropbox a do svojho PC cez protokol FTP. Po udelení povolenia by ste mali mať prístup aj ku ďalšiemu Android zariadeniu v lokálnej sieti. Metago myslí aj na ostatné cloudové služby a preto vyhlásilo, že v najbližšej dobe pridá do Astra aj prístup k službám Microsoft SkyDrive, Box.net a ďalším. Nová verzia aplikácie Astro obsahuje aj nové vyhľadávanie súborov s pokročilými funkciami a triedením podľa vlastností súboru a Metago pridalo aj ovládanie prostredia pomocou gest.

      

Pre Metago je 35 miliónov používateľov len zastávkou pri ceste k ich cieľu. Ten predstavuje až 50 miliónov používateľov na začiatku roku 2013, ktorých chce Metago získať aj vďaka novej verzii svojej aplikácie, ktorá by okrem iného mala byť aj oveľa rýchlejšia. Ich ambície však siahajú ešte ďalej. Do roku 2014 by chceli mať na konte 100 miliónov inštalácií, čo je pri rýchlosti rastu zariadení s OS Android reálny cieľ.

      

“Tým, že Astro slúži náročným používateľom, je priam organicky nastavené tak, aby získalo 50 miliónov používateľov na začiatku roku 2013. Jediná aplikácia, ktorá slúži na správu všetkých súborov v zariadení a na správu všetkých cloudových služieb určite priláka nových zákazníkov, ktorí nám pomôžu do roku 2014 dosiahnuť náš cieľ – 100 miliónov inštalácií našej aplikácie,” povedal pri príležitosti predstavenia novej verzie aplikácie Astro Kevin Payne, CEO pre Metago.

      

“Aplikácia Astro bola obdarená nádhernou a stále rastúcou základňou lojálnych používateľov, ktorá je väčšia ako počet obyvateľov Kanady a rovnaká, akú mala aplikácia Instagram pri odkúpení spoločnosťou Facebook. Pozorne sme sledovali najväčšie firmy a spoločnosti v našom biznise a v najbližších mesiacoch od spoločnosti Metago budete počuť ešte niekoľko veľkých vyhlásení a noviniek,” povedal pri rovnakej príležitosti vice-prezident spoločnosti Metago, Kent Krueger. 

Spoločnosť Metago pre nás pripravila naozaj zaujímavú budúcnosť a my sa tešíme na všetky novinky a vyhlásenia od tejto firmy, ktorá pre svet Androidu znamená veľa. Nová verzia aplikácie Astro s čísleným označením 4.0 je už teraz dostupná na Google Play Store pre zariadenia s OS Android 4.1 Jelly Bean a do niekoľkých dní by mala spoločnosť Metago sprístupniť aktualizáciu aj pre zariadenia s nižšími verziami OS Android.

Verzia: 6.1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.1.0
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Phandroid

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
29.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+