MojAndroid

Spotify je síce najúspešnejšou hudobnou streamovaciou službou, ale nie všetky jej projekty skončia úspechom. Portál 9to5Google informuje, že tento mesiac ukončí svoju aplikáciu Stations, o ktorej ste pravdepodobne doteraz ani nepočuli.

Aplikácia Stations nikdy neopustila fázu beta testovania

Spotify spustilo aplikáciu Stations pred štyrmi rokmi. Ide v podstate o samostatného klienta služby, ktorý ponúka zoznamy hudby v štýle skutočného rádia. Aplikácia aj samotný webový klient Stations je pritom vizuálne úplne jednoduchý. K spusteniu sa samozrejme vyžaduje vlastný účet.

Používateľské rozhranie Spotify Stations | Zdroj: techCrunch.com

Prekvapením môže byť, že Stations nikdy neopustilo beta testovanie. Aplikácia pre Android dokonca dosiahla v obchode Google Play za celé štyri roky len milión stiahnutí. Spoločnosť Spotify AB tiež nikdy neinformovala, koľko aktívnych používateľov využíva aplikáciu Stations. Rozhodnutiu o jej ukončení, tak asi nikoho neprekvapí. Malo by sa tak stať už tento mesiac 16. mája.

V prvom rade by sme sa vám chceli poďakovať, že ste boli používateľom Spotify Stations, beta aplikácie, ktorú sme testovali. Rozhodli sme sa nepredlžovať tento zážitok a radi by sme vás informovali, že od 16. mája 2022 už aplikácia Stations a webový prehrávač nebudú dostupné. Nemusíte mať obavy, pretože stále budete môcť počúvať svoje obľúbené stanice. Jediným kliknutím ich môžete všetky jednoducho presunúť do hlavného prostredia Spotify a pokračovať v počúvaní.

Email, ktorý služba Spotify rozoslala používateľom Stations

Spoločnosť síce neuviedla konkrétne dôvody zrušenia, ale dá sa predpokladať, že si aplikácia nenašla dostatok používateľov. Webový klient aj samotná aplikácia zrejme prestanú čoskoro fungovať. Ak ste Stations používali, tak si môžete svoje stanice presunúť do štandardnej aplikácie Spotify. Odkaz by na vás mal čakať vo vašom účte a v aplikácii Spotify Stations.

Náš tip
Iniciatíva Googlu, Applu a Microsoftu chce presadiť prihlasovanie bez hesiel

 

7.5.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+