MojAndroid

Aplikácia Spotify patrí medzi najpoužívanejšie aplikácie na streamovanie hudby na svete. Okrem širokého výberu hudby sa používatelia dostanú aj k obrovskému množstvo podcastov. Ak ste si chceli pridať skladbu medzi vaše obľúbené, stačilo vám stlačiť ikonku srdca. To sa teraz zmení a Spotify od včera zavádza do svojej aplikácie nový systém, informuje Gizmochina.

Po novom sa dočkáme úplne nového tlačidla. Obľúbené srdiečko nahradí “+”, ktoré sa bude nachádzať na opačnej strane. To bude predstavovať zlúčenie možnosti “pridať do zoznamu skladieb” a “pridať do obľúbených skladieb.” Cieľom tohto kroku je pre podľa Spotify uľahčenie interakcie používateľov s ich hudbou a podcastmi.

Takto by to malo fungovať:

  • 1 klikom na ikonku “+” si skladbu uložíte. To, že kam sa vám skladba uloží záleží na vašich preferenciách. Môžete si tak vybrať z už vytvorených playlistov, vytvoriť si nový alebo pridať skladbu do priečinku “obľúbené skladby.”
  • Tak ako skladby a podcasty, si môžete po novom uložiť celé albumy, celé playlisty, ale aj obľúbené audioknihy. Uložiť si ich môžete na kartu “moja knižnica,” kde si ich potom môžete vyhľadávať. Celé si to môžete pozrieť na videu.
spotify
Takto funguje nové tlačidlo | Zdroj: Spotify

Počas testovacieho obdobia bola táto funkcia sprístupnená pre skupinu používateľov. Spotify uvádza, že vo výsledku nová aktualizácia ušetrila mnoho času používateľom. Tí si tiež pochvaľovali pridávanie skladieb či podcastov do viacerých playlistov naraz. Navyše takéto pridávanie médií zvyšuje pravdepodobnosť, že sa k nim používatelia v budúcnosti vrátia.

Benefitujú nie len používatelia aplikácie

To v konečnom dôsledku vedie k zvýšeniu počtu streamov pre umelcov a tvorcov, ktorých objavili samotní používatelia. Okrem iného im budú tieto skladby dostupnejšie, a nebudú ich musieť v budúcnosti vyhľadávať, prípadne na ne ľahko nezabudnú.

Už včera začalo postupné spúšťanie aktualizácií aplikácie s novou funkciou. Zatiaľ sme však u nás, ani v blízkom okolí nezaznamenali niekoho, kto by sa už najnovšou aktualizáciou mohol pochváliť. Preto nám ostáva len čakať. Pravdepodobne sa aktualizácia prvým zobrazí používateľom z väčších krajín ako Slovensko.

Preferovali ste staré "srdiečko" alebo vám vyhovuje nové "+"?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
Náš tip
Nothing Phone 2 potrápi aj drahé vlajkové lode. Dostane supervýkonný čipset
1.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+