MojAndroid

Služba Spotify určená hlavne pre streamovanie hudby sa ešte len pred vyše mesiacom stala verejne obchodovateľnou na burze. Aj dôsledku toho teraz zverejnila finančne a obchodné výsledky za prvý štvrťrok roku 2018. Z nich sa teraz môžeme dozvedieť, že službu využíva 170 miliónov používateľov. Platiacich používateľov, ktorí sa platia Premium verziu služby, je pritom menej ako polovica – 75 miliónov. Oproti poslednému štvrťroku, kedy ich bolo 71 miliónov, je to nárast len o 7 percent. Medziročne sa ale jedná o nárast až o 45 percent. Pre spoločnosť je to ale stále málo, pretože prevádzková finančná strata síce klesla o 53 percent, ale od ideálneho stavu má ešte ďaleko.

Náš tip
Spotify: 2 milióny používateľov má nelegálny pirátsky účet bez reklám

V ďalšom polroku spoločnosť očakáva nárast na 83 miliónov používateľov. Je pravdepodobné, že medzi platiacich používateľov spoločnosť počíta aj takých, ktorí si zaplatia akciovú trojmesačnú ponuku služby Premium za 1 dolár resp. 1 euro. Spotify je momentálne druhá najobľúbenejšia služba pre streamovanie hudby po Pandore. nedávno tiež jemne zmenila dizajn android aplikácie v bezplatnej verzii. Aj u nás sa jedná o veľmi populárnu službu, ale väčšina slovenských používateľov napríklad ani netuší, že za ňou stojí švédská spoločnosť Spotify AB zo Štokholmu.

4.5.2018
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+