MojAndroid

Najpoužívanejšia hudobná streamovacia služba Spotify sa naďalej snaží zaujať nových používateľov. Aj kvôli tomu teraz podľa svojich oficiálnych stránok nadviazalo spoluprácu so spoločnosťou Samsung. Táto spolupráca bude výhodná aj pre juhokórejského giganta, pretože zákazník dostane ďalší dôvod na obstaranie jeho produktov.

Spotify bude na nových Samsung zariadeniach predinštalovaný

Spotify oznámilo spoluprácu počas udalosti Samsung Unpacked, kde najpredávanejší výrobca smartfónov predstavil skladacie zariadenia Galaxy Z Fold4Galaxy Z Flip4. Okrem nich boli predstavené aj smart hodinky série Galaxy Watch5 a slúchadlá Galaxy Buds2 Pro. Práve na nových hodinkách Samsung zdôrazňuje Spotify možnosť počúvania hudby alebo podcastu, pričom ide využiť na ovládanie aj hlasového asistenta.

Samsung Galaxy Z Flip4
Samsung Galaxy Z Flip4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Pre slúchadlá Galaxy Buds2 Pro bude k dispozícii funkcia Spotify Tap, ktorá dovoľuje spustiť osobný playlist jedným kliknutím a podržaním. Aplikácia Spotify bude navyše na nových zariadeniach Samsungu predinštalovaná. A to sa netýka len smartfónov a hodiniek, ale tiež  smart televízorov. Služba tiež oznámila novinku pre službu Google Meet, v ktorej je možné spustiť funkciu spoločného počúvania Spotify Group Session.

Spotify si od partnerstva so Samsungom sľubuje značné rozšírenie svojej služby v 85 krajinách sveta, kde bude lákať aj na výhodu 3 mesačného bezplatného predplatného. Medzi 85 krajinami samozrejme nechýba ani Slovensko a Česká republika. Kvôli ruskej agresii na Ukrajine medzi nimi naopak chýba Rusko a aj okupované oblasti Krymu, samozvanej neuznanej  Doneckej ľudovej republiky a Luhanskej ľudovej republiky.

Náš tip
Fitbit Sense 2, Versa 4 a Inspire 3 oficiálne predstavené

 

27.8.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+