MojAndroid

Spotify začal rozosielať maily používateľom, ktorí majú založené rodinné účty. Pýta sa ich na GPS polohu, aby potvrdili, že ich rodinné účty využívajú len členovia rodiny a nie kamaráti. Používatelia, ktorí na mail nezareagujú, môžu stratiť svoj Spotify balíček. Spoločnosť tak chce zabrániť tomu, aby si priatelia medzi sebou zdieľali rodinný účet a tým ušetrili.

 

Porušenie podmienok

Objavili sa reakcie používateľov, ktorí sú rázne proti. Prečo by ich mala spoločnosť odrezať od ich účtov, ktoré si platia? Rodina predsa nemusí výhradne bývať spolu, dokonca ani v jednej krajine. To je pravda. Problém je však v tom, že Spotify má v podmienkach jasne stanovené, že rodinný plán sa týka len tých rodín, ktoré bývajú na rovnakej adrese. Keďže v poslednom čase rodinných účtov pribúda viac ako býva zvykom, je pravdepodobné, že nie všetky z nich sú v súlade s podmienkami spoločnosti.

Je otázne, ako agresívne sa k tomuto Spotify postaví, no používatelia, ktorí na e-mail neodpovedajú, budú mať pravdepodobne odmietnutý prístup k ich rodinným účtom. Na túto otázku spoločnosť odpovedala takto:

“Spoločnosť Spotify momentálne testuje nejaké zlepšenia v oblasti rodinných účtov, aby zabezpečila čo najlepší používateľský zážitok. Keďže je to stále vo fáze testovania, viac informácií zatiaľ poskytnúť nemôžeme.”

Ako ste na tom vy? Používate Spotify? Máte platenú, rodinnú alebo free verziu?

Náš tip
Spotify testuje funkciu, ktorá poteší všetkých používateľov bezplatnej verzie

 

 

1.10.2018
Zdroj: theverge.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+