MojAndroid

Populárna hudobná služba Spotify umožňuje svojim platiacim predplatiteľom sťahovať hudbu na offline počúvanie. Avšak množstvo skladieb, ktoré používateľ stiahne do svojho zariadenia, je limitované. Limit poskytoval dostatok skladieb, ktoré by vystačili aj na celý roadtrip mimo internetového pokrytia, niektorí používatelia s ním však neboli spokojní.

Hranica množstva piesní na počúvanie offline bola nastavená na 3 333, čo na prvý pohľad vyzerá ako dosť zvláštne číslo. Lenže 3 333 bol limit pre jedno zariadenie a jeden používateľský účet mohol obsiahnuť až tri zariadenia. To znamená, že používatelia mohli v konečnom dôsledku dosiahnuť limit až 10 000 offline piesní (prakticky len 9 999, ale zaokrúhľujeme :-) ). Zatiaľ čo pre bežného človeka ide o skutočne vysoké číslo, pre hudobných maniakov to dostatok nie je (veľkú časť základne Premium Spotify tvoria práve takíto používatelia).

Zvýšil sa aj počet zariadení na jeden účet

Po dlhšom časovom období, počas ktorého obdržala spoločnosť Spotify mnoho prosieb od svojej komunity, Spotify výrazne zvyšuje hranicu počtu piesní, ktoré používatelia môžu uložiť pre offline počúvanie. Nový maximálny počet pre jedno zariadenie je 10 000, čo je trikrát viac ako pred tým. Okrem toho spoločnosť zvyšuje aj počet zariadení, ktoré možno priradiť k jednému účtu – z troch na päť. To znamená, že sa môžete zásobiť až 50 000 skladbami. Samozrejme, najprv musíte disponovať piatimi rôznymi zariadeniami s dostatočným úložným priestorom. Predsa len, skladby s najvyššou dostupnou kvalitou “stoja” okolo 2.4 MB za minútu hudby.

Ak používate iba jedno zariadenie, nový limit vám aj tak dáva príjemnú možnosť vyžiť sa v hudbe.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Spotify testuje funkciu, ktorá poteší všetkých používateľov bezplatnej verzie
13.9.2018
Zdroj: phonearena

+