MojAndroid

Spotify azda netreba nikomu siahodlho predstavovať. V skratke stačí len toľko, že ide o najpoužívanejšiu hudobnú streamovaciu službu na svete, ktorá je dostupná na viacerých platformách. Svoju popularitu získala vďaka svojej širokej ponuke piesní, playlistov či podcastov a tiež pomerne nízkej cene. Mesačné predplatné totiž stojí len 5,99 €, pričom so Spotify Family môžete ešte viac ušetriť.

Widget odchádza do dôchodku

Taktiež je dôležité povedať, že táto pôvodne švédska služba bola oficiálne spustená ešte v roku 2008. Aj jej aplikácia pre systém Android je v Obchode Play dostupná na stiahnutie už pekných pár rokov. Medzi používateľmi tejto služby sa teda pochopiteľne nájdu aj takí, ktorí ju používajú dlhšie časové obdobie.

No a presne takýchto používateľov môže poriadne naštvať najnovšia aktualizácia Spotify aplikácie. Tá totiž odstraňuje widget, ktorý ste mali možno aj vy umiestnený na svojej domovskej obrazovke. Informoval o tom server Engadget. Nejde pritom o žiadnu chybu, spoločnosť odstránila widget úmyselne.

“My v Spotify sa zakaždým snažíme poriadne premyslieť to, ktoré funkcie pošleme do pomyselného dôchodku. Berieme to veľmi vážne, avšak odstraňovanie starých funkcií je nevyhnutné pre príchod tých nových a ďalšie vylepšovanie používateľského zážitku. Preto sme sa tento týždeň rozhodli z našej Android aplikácie odstrániť widget domovskej obrazovky.” – oficiálne vyjadrenie spoločnosti

Ako sa však dalo čakať, táto akcia spustila aj náležitú reakciu. Používatelia, ktorí widget používali na dennej báze ho tak chcú späť, pričom sa odvolávajú na to, že všetka konkurencia vlastný widget má. Na druhú stranu sa ale Spotify vyhovára na to, že používatelia môžu ovládať prehrávanie v notifikačnej oblasti alebo na uzamykacej obrazovke.

Aj kvôli tomu zatiaľ neplánuje vrátiť widget do aplikácie. Môže sa to ale zmeniť. Na stránke služby sa totiž objavila istá forma hlasovania za navrátenie tohto obľúbeného ovládacieho prvku. Doposiaľ sa doň zapojilo viac ako 5200 ľudí.

14.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+