MojAndroid

Používate hudobnú streamovaciu službu Spotify? Ak áno, mali by ste sa mať na pozore. A to najmä v prípade, že používate bezplatný účet tejto služby.

Spotify ponúka viacero úrovní používania. V bezplatnom účte máte niekoľko obmedzení, ako napríklad zníženú kvalitu, otravné reklamy, či nemožnosť prepínať ľubovoľne pesničky na mobilných zariadeniach. Ak si za službu platíte, nič z tohto sa vás netýka. Spotify však chce ľudí motivovať, aby si kúpili platený účet aj iným spôsobom.

Náš tip
Waze a Spotify prinášajú novú formu prepojenia. Potešia sa najmä vodiči

Podľa informácií už nebude možné počúvať najnovšie hity v prípade, ak nie ste platiacim používateľom aplikácie. K tomuto obmedzeniu má prísť po tlaku vydavateľov a samotných interpretov. Je totiž známy prípad, kedy viacerí hudobníci, napríklad aj Adele, či Taylor Swift odmietli sprístupniť svoje nové albumy na Spotify, pokiaľ k nim budú mať prístup aj užívatelia, ktorí využívajú aplikáciu zadarmo. Spotify však vtedy túto reštrikciu odmietol, na základe čoho neboli tieto albumy dostupné.

Dnes však je, zdá sa, situácia iná. Pripája sa zrejme stále viac a viac autorov, čím tlačia na švédskeho prevádzkovateľa služby. A ten im zrejme podľahne. V praxi to teda bude vyzerať tak, že ak budete chcieť mať sprístupnené nové albumy, pesničky, či playlisty, budete musieť mať akékoľvek predplatné služby Spotify. Teda mať aktivovanú službu Spotify Premium.

Odkedy bude táto reštrikcia uvedená do platnosti, a či bude aktívna vo všetkých krajinách kde Spotify pôsobí, zatiaľ nie je známe. S najväčšou pravdepodobnosťou sa však dotkne aj používateľov na Slovensku. Akú verziu Spotify používate vy?

Zdroj: MojiPhone.sk

17.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+