MojAndroid

Populárna služba na streamovanie hudby Spotify prináša vo svojej novej verzii mobilnej aplikácie funkciu, ktorú by ste očakávali ako základ v každej aplikácii podobného druhu. Napriek tomu ju doteraz až do roku 2019 nemala. Jedná sa o časovač spánku, ktorý má dlhé roky každý multimediálny prehrávač. Funkcia sa hodí napríklad v prípade, keď si púšťate hudbu zo Spotify pred spánkom a náhodou pritom zaspíte.

Časovač spánku nájdete vo verzii Spotify v8.5.7.999 v pravom hornom menu bežne označenom tromi bodkami pod názvom Sleep timer. Následne si už  len vyberiete, či sa má Spotify vypnúť za 5, 10, 15, 30, 45, 60 minút alebo rovno po odohraní vybranej skladby. Na rovnakom mieste sa vám tiež zobrazuje zostávajúci čas. Je pozoruhodné, že časovač spánku sa v Spotify objavil až po vyše 10 rokov existencie služby. Tá bola oficiálne spustená 7. októbra 2008 švédskou spoločnosťou Spotify AB v Štokholme. Napriek silnejúcej konkurencii v podobe Apple Music a Youtube Music sa jej darí držať silnú pozíciu na európskom trhu a pravidelne prinášať nové zaujímavé funkcie alebo nové balíčky predplatného. Nedávno podpísala spoluprácu s juhokórejským gigantom Samsungom a počet jej platiacich používateľov prekročil 100 miliónov.

27.5.2019
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • jaydoo

    No ja mám toot už vyše týždna :)

  • Martin Tužinský

    Akurat ze dana funkcia nejakym neznamym sposobom znefunkcnila nedelnu polnocnu aktualizaciu discover weekly, nastastie uz funguje…

+