MojAndroid

Švédska služba Spotify známa najmä vďaka svojim softvérovým úspechom na poli hudobných mobilných aplikácií pravdepodobne plánuje skúsiť výrobu svojho vlastného hardvérového zariadenia. Spotify ako hudobná aplikácia vznikla ešte v roku 2008 a dnes ponúka skutočne zaujímavú a obľúbenú alternatívu k legálne dostupnej hudbe. Ponúka bezplatný, ale aj platený model a je dostupná vo viacerých krajinách po celom svete.

Náš tip
Facebook Messenger pridáva podporu pre ovládanie Spotify, Apple Music už čoskoro

Nedávno zverejnený zoznam voľných pracovných miest hovorí o tom, že spoločnosť Spotify hľadá pracovníka na pozíciu “Senior Project Manager – Hardware.” To poukazuje na fakt, že spoločnosť plánuje nový hardvérový produkt pre svojich existujúcich, ale tiež nových zákazníkov. Špecifikácie zariadenia zatiaľ nie sú známe. Pravdepodobne pôjde o nositeľné zariadenie. Dnes v tomto segmente dominujú novinky ako Amazon Echo, Pebble Watch či Snap Spectacles.

Pre spoločnosť Spotify to bude úplne nová skúsenosť. Jednou z možností je tiež predstavenie vlastných slúchadiel. Tieto slúchadlá by sa dokázali automaticky prepojiť s vašim Spotify účtom. Nepotrebovali by ste tak navyše aplikáciu vo vašom smartfóne alebo hodinkách.

Náš tip
Spotify stopne nové hity pre používateľov s bezplatnými účtami

Spoločnosť Spotify sa týmto krokom môže snažiť tiež odpútať od používania zariadení tretích strán so systémom Android a iOS. V marci spoločnosť zverejnila štatistiky, podľa ktorých až 50 miliónov ľudí po celom svete využíva ich platený model hudobnej služby. To je už rozhodne slušný základ pre novú kategóriu produktov so značkou Spotify. Viac konkrétnych informácií o novom hardvérovom zariadení zatiaľ zverejnených nebolo.

Zdroj: androidauthority

26.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+