MojAndroid

Hudobná služba Spotify rozšírila svoje pôsobenie koncom minulého roka aj na Slovensko, čím si tuzemskí hudobní fanúšikovia môžu vychutnať prístup k miliónom skladbám kdekoľvek, či už prostredníctvom notebooku, počítača alebo smartfónu a tabletu. Hudbu je možné prehrávať aj pomocou internetového prehliadača, no tento spôsob bol obmedzený na niekoľko hodín v mesiaci, akonáhle sa 6-mesačné obdobie bezplatného používania skončilo. Spotify však oznámil na svojom blogu, že uvedené obmedzenie bolo úplne odstránené vo všetkých krajinách. Teraz môžete počúvať svoje obľúbené skladby toľkokrát, koľkokrát budete chcieť, tak dlho, ako budete chcieť.

spotify neobmedzene

Neobmedzené počúvanie hudby na všetkých platformách môže súvisieť s modelom, s ktorým sa Spotify stotožňuje. Ide o jednoduchý predpoklad, ktorý hovorí, že čím dlhšie používateľ využíva ich služby, vzniká väčšia pravdepodobnosť, že si za službu v určitom okamihu zaplatí. Iným spájaným dôvodom je vylepšenie svojich služieb ešte pred spustením podobnej služby z produkcie Beats Audio a jej masívnej reklamnej kampane.

Spotify je najväčšou online službou svojho druhu s 26 miliónmi používateľov, z čoho až 6 miliónov patrí k platiacim klientom. V novembri získali od investora finančnú podporu 250 mil. dolárov, čo umožní autorom myslieť v dlhodobom meradle a rozvíjať svoje služby vo väčšej miere.

Náš tip
Svetoznáma hudobná služba Spotify už aj na Slovensku

zdroj: The Verge, Spotify

16.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+