MojAndroid

Populárna služba pre streamovanie hudby Spotify teraz dostáva svoju odľahčenú verziu. Aplikácia s názvom Spotify Lite bude dostupnou alternatívou aj pre menej výkonné zariadenia, pre smartfóny s nižšou hodnotou interného úložiska a pomôcť by mala aj používateľom s obmedzeným dátovým balíčkom.

Náš tip
Spotify na Androide poteší používateľov novou funkciou
Náš tip
Spotify slávi 75 miliónov platiacich používateľov

Spotify Lite

Odľahčená aplikácia používateľov privíta obrazovkou so zoznamom skladieb či aktuálne prehrávanou hudbou. V dolnej časti sa nachádza navigačný panel, ktorý zahŕňa tlačidlá Domov, Vyhľadávanie a Obľúbené položky. Tu cítiť jemný rozdiel, plnohodnotná aplikácia Spotify obsahuje Domov, Prehliadanie, Vyhľadávanie, Rádio a Vašu knižnicu.

Nastavenia aplikácie Spotify Lite sú o čosi ochudobnené v porovnaní s plnohodnotnou verziou. Chýbajú nastavenia úrovne hlasitosti alebo kvality prehrávania hudby. K dispozícii je však funkcia, vďaka ktorej vidíte, koľko dát aplikácia spotrebuje. Je takisto možné nastaviť si dátový limit, a to na hodnotách 250 MB, 500 MB, 750 MB, 1 GB, 2 GB a 3 GB.

Náš tip
Spotify Free má po aktualizácii nový dizajn
Náš tip
Streamovanie už tvorí 43 percent hudobných príjmov

“Lite” takisto neponúkne rozšírenie v podobe funkcie Spotify Connect, chýba tiež možnosť uloženia skladieb pre offline počúvanie a výber skladieb, dokonca aj v prípade Premium účtu. Dobrou správou je veľkosť aplikácie, ktorá sa zastavila na hodnote len 15 MB. Aktuálne sa jedná o BETA verziu aplikácie, niektoré chýbajúce funkcie tak môžu prísť v niektorej z ďalších softvérových aktualizácií. Termín, kedy dorazí finálna verzia aplikácie Spotify Lite zatiaľ nie je známy.

Verzia: 0.6.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.6.6
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+