MojAndroid

Služba Spotify je jednou z najobľúbenejších platforiem na streamovanie hudby a podcastov na svete. Počas svojej existencie si táto služba vybudovala dobrú reputáciu, čo naznačujú najmä jej zisky. Podľa informácií zverejnených na portáli theverge.com, kúpilo Spotify spoločnosť Betty Labs, ktorá stojí za vývojom populárnej aplikácie Locker Room.

Spotify plánuje vytvoriť konkurenciu pre Clubhouse

Aplikácia Locker Room je založená na živých podcastoch či diskusiách, týkajúcich sa väčšinou športu a športových výsledkov. Nie je známe, za akú sumu bola spoločnosť Betty Labs kúpená, no je jasné, že Spotify vie, čo chce. Podľa informácií by aplikácia mala byť stále funkčná, no určite sa dočká zmeny názvu a vzhľadu používateľského prostredia. Dostupnosť pre iOS je istá, no v prípade Androidu je otázna, nakoľko je Locker Room výhradne pre iOS.

Gustav Söderström, vedúci oddelenia výskumu a vývoja v Spotify uvádza, že v novej aplikácii umožní komukoľvek hosťovať konverzácie, čo znamená, že táto aplikácia bude priamo konkurovať všetkým rôznym platformám založeným na tomto princípe, ako napríklad Clubhouse či Twitter Spaces.

spotify titulka
Zdroj: Miroslav Schwamberg

Obe aplikácie by mali ostať oddelené, no údajne pribudne možnosť zverejniť nahrávku diskusie aj v aplikácii Spotify. Gustav Söderström vidí v tejto funkcii budúcnosť, keďže množstvo ľudí začalo svoje konverzácie z Clubhouse nahrávať a pomocou platformy Anchor ich publikovať v službe Spotify ako podcast.

To, aké funkcie budú do aplikácie pridané je stále otázne. Spoločnosť sa bude údajne snažiť experimentovať aj s rôznymi spôsobmi speňaženia obsahu. Je možné, že budú existovať platené kanály, v ktorých si bude potrebné účasť zaplatiť.

Náš tip
Aplikácia Galaxy Max Hz vám pomôže vyladiť displeje vašich Galaxy smartfónov
30.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+