MojAndroid

Spotify dnes patrí medzi najpopulárnejšie streamovacie služby, ktoré postupné vytláčajú klasické médiá a predaj hudobných albumov či skladieb online. V posledných rokoch však službe narástla konkurencia, ktorá sa snaží zaujať napríklad aj tým, že ponúka stream vo vysokej kvalite. Tá umožňuje poslucháčom počúvať hudbu v bezstratovom formáte, resp. v CD kvalite (16 bit/44,1 kHz). Zdá sa však, že prietrž chce Spotify spraviť aj v tomto segmente.

Podľa najnovších správ by Spotify mal vyjsť v ústrety práve audiofilom a za príplatok im ponúknuť vyššiu kvalitu streamu. Spoločnosť zatiaľ túto informáciu nepotvrdila, no zdá sa, že spustenie služby je len otázkou krátkeho času. Spotify totižto už začal niektorým používateľom rozposielať pozvánky s ponukou novej služby, ktorej cena sa má pohybovať v rozmedzí od 5 do 10 dolárov, a to v závislosti od krajiny a meny.

Spotify doteraz platiacim používateľom ponúkal stream s maximálnou kvalitou 320 kbps, čo je pre väčšinu bežných poslúcháčov maximálne vyhovujúca kvalita. Ak však patríte medzi menšie percento ľudí, ktorí si pri počúvaní potrpia aj na tie najmenšie detaily, tak potom sa so spustením novej “HiFi”, služby máte na čo tešiť. Ako náhle budeme o novinke vedieť viac, budeme vás informovať.

Zdroj: phonearena
2.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+