MojAndroid

Sociálne siete ponúkajú svojim používateľom viacero možností, ako môžu o sebe zdieľať zaujímavé informácie. Okrem fotografií, videí alebo polohy to môže byť napríklad aj hudba. Populárna streamovacia služba Spotify už dlhšiu dobu umožňuje zdielať aktuálne počúvanú skladbu do Instagram Príbehov alebo do služby WhatsApp. Ako informuje server PhoneArena, tak teraz túto funkciu rozširuje aj na Facebook Príbehy.

Spotify zdieľanie

Vaši sledovatelia uvidia počúvanú skladbu a aj jej ukážku

Postup pre zdieľanie hudby do Facebook Stories je jednoduchý. V Spotify kliknete na tri bodky, vyberiete položku Share a službu Facebook. Podobne môžete zdielať aj albumy, playlisty alebo podcasty. V tomto prípade už ale bez 15-sekundovej ukážky.

Úzka spolupráca Facebooku a Spotify

To, že funkciu zdieľania hudby v Spotify podporujú služby Instagram, WhatsApp a Facebook nie je ničím prekvapivým. Všetky totiž patria americkému internetovému gigantovi Facebooku. Narozdiel od konkurenčného Googlu alebo Applu, nemá vlastnú službu na streamovanie hudby. Aj kvôli tomu už dlhšiu dobu spolupracuje so švédskou spoločnosťou Spotify AB.

Náš tip
Spotify možno zvýši cenu mesačného predplatného za Premium účet
3.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+