MojAndroid

Známa streamovacia platforma Spotify rozširuje svoje pole pôsobnosti. Najnovšie prichádza s pomerne nečakaným hardvérovým produktom. Novinka s názvom Spotify Car Thing v sebe skrýva kompaktný inteligentný prehrávač určený pre používanie v aute. Na novinku upozornil portál AndroidPolice.

Prehrávač pre službu Spotify

Malé zariadenie sa podobá na smartfón alebo GPS s fyzickými prvkami pre ovládanie. Jeho primárnou úlohou je prehrávanie obsahu z platformy Spofity, takže v tomto smere nejde o žiaden prevratný produkt. Spotify Car Thing proste ponúka prístup k celému katalógu streamovacej služby, vrátane podcastov.

Na základe dostupných informácií to vyzerá tak, že nejde o zariadenie, ktoré funguje úplne samostatne. Spotify na svojom blogu totiž uvádza, že Car Thing vyžaduje smartfón s Wi-Fi alebo mobilnými dátami. Potrebná je teda prinajmenšom nejaká forma dátového pripojenia.

Dostupné je ovládanie hlasom, no rovnako tak je možné používať dotykové ovládanie alebo fyzické prvky pozostávajúce z otočného kolieska a štyroch tlačidiel. Každý používateľ si tak môže vybrať to, čo mu vyhovuje najviac podľa osobných preferencií alebo aktuálnej situácie.

Spotify tvrdí, že so svojim produktom nejde konkurovať klasickým infotainment systémom. Akurát chce svojim predplatiteľom ponúknuť produkt, ktorý im umožní pohodlnejší prístup k obsahu bez ohľadu na to, kde sa momentálne nachádzajú. Napriek tomu ide jasne o produkt pre staršie autá, kde infotainment chýba.

Spotify Car Thing
Zdroj: Spotify.com

Spotify Car Thing možno aj v predaji

Prehrávač Spotify Car Thing sa nateraz dočká len veľmi limitovanej dostupnosti. Dostupný je len v Spojených štátoch, a aj to len na základe špeciálnych pozvánok zo strany Spotify.

Dobrou správou je však to, že predplatitelia služby Spotify Premium ho dostanú úplne zadarmo. Samozrejme, že len za predpokladu, že sa im ujde potrebná pozvánka. Spoločnosť neprezradila koľko kusov plánuje distribuovať, no každý aktívny predplatiteľ má šancu na získanie svojho vlastného prehrávača.

Vyzerá to tak, že Spofity skúša do akej miery nový prehrávač osloví používateľov. Momentálne ho síce rozdáva, no na oficiálnej stránke sa dá nájsť aj informácia o očakávanej cene pre bežný predaj, ktorá je stanovaná na 80 dolárov. Ak bude dostatočný záujem, spustí sa formálny predaj.

Náš tip
Služba Spotify vie konečne aj po slovensky
14.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+