MojAndroid

Google má súdne žaloby na krku každú chvíľu, a vyzerá to tak, že ich čaká hneď ďalšia. Ale pri spoločnosti takýchto rozmerov je to pochopiteľné. Paul Allen, menej známy spoluzakladateľ Microsoftu podal pozmenený návrh žaloby proti spoločnosti Google a 10 ďalším, vrátane Apple, Yahoo a Facebook, kvôli údajnému porušeniu patentov, ktoré sa týkajú spôsobu ako sú oznámenia/notifikácie prezentované používateľom.

Predmetom žaloby, ktorá bola mimochodom zamietnutá minulý týždeň, pred tým ako ju Allen znovu predložil v zmenenom znení, je špeciálne operačný systém Android a to, ako prezentuje oznámenia o textových a chatových správach. Paul Allen údajne vlastní patenty, ktoré umožňujú “neobťažujúce upozornenia priamo na obrazovke”, čo by sa dalo povedať je presne to, čo Android poskytuje formou notifikačného panelu.

Nebudeme prekvapení, ak sa z tohto vykľuje ďalší zdĺhavý právny spor, ktorý nakoniec skončí mimosúdnym vyrovnaním, alebo bude zrušený. Bude však mať dopad na to ako sa nám na Androide zobrazujú upozornenia? Ak na niečo takéto naozaj exsitujú patenty, tak čo majú robiť vývojári nových operačných systémov? Prezentovať upozornenia formou, ktorá bude otravná? Čo si o tom myslíte? Podeľte sa o svoje myšlienky v komentároch!

31.12.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+