MojAndroid

Pri príležitosti tohtoročných Vianoc sa spoločnosť Wooky rozhodla predstaviť vlastné tablety, čítačky elektronických kníh, ktoré budú kompletne lokalizované do slovenského jazyka. V zariadeniach s operačným systémom Android, Wooky tablet reader a Wooky tablet 2.0, bude štandardne predinštalovaná aplikácia Wooky, ktorá okrem iného umožňuje nákup elektronických kníh a časopisov. Tieto sú navyše všetky v slovenskom alebo českom jazyku a v ponuke je na stiahnutie viac ako 1000 kníh zadarmo.

„Elektronické čítačky Wooky sú vysoko kvalitné lokalizované zariadenia, ktoré nielen plne podporujú slovenčinu, ale sú navyše cenovo dostupné každému. Veríme, že čítačkami Wooky pomôžeme rozvoju trhu s elektronickými knihami na Slovensku. Sú vhodné na cestu do práce, do parku aj na dovolenku,“ hovorí Lukáš Novák, riaditeľ spoločnosti Wooky a.s.

Wooky tablet reader

Elektronická čítačka s operačným systémom Android 2.1 Eclair ponúkne svojim majiteľom dotykový 7 palcový TFT displej s rozlíšením 800 × 480 px a vnútornú pamäť s kapacitou 4GB. Do tela tabletu s rozmermi 190 x 130 x 11,2 mm a váhou 370g sa podarilo výrobcovi integrovať stereo reproduktory, slot pre SD pamäťové karty, USB 2.0 port a batériu, ktorá sľubuje pri používaní výdrž až 10 hodín. Samozrejmosťou je aj WiFi a podpora automatického otočenia displeja pomocou senzoru akcelerometra.

Wooky tablet reader prichádza s vlastnou rovnomennou aplikáciou pre čítanie elektronických kníh a časopisov, ktorá podporuje formáty Wooky kníh a časopisov, epub, doc, xls, ppt a pdf. Zariadeniu nechýba ani podpora prehrávania rôznych druhov formátov videa vrátane toho v rozlíšení HD (720p). Okrem čítania kníh a prehrávania hudby a videa však budete môcť tablet využiť aj pre prácu s dokumentami, surfovanie na internete a pre prístup na sociálne a komunikačné siete, ako sú Facebook, gTalk, ICQ atď.

Parametre

Operačný systém

Android™ 2.1

Displej

7″dotykový TFT LCD displej, 16 miliónov farieb, rozlíšenie 800×480 pixel

Procesor

Rockchip 2818 CPU

Pamäť RAM

256 MB

Pamäť

4 GB, SDHC karta až do 32 GB

Výbava

WiFi 802.11b/g, stereo reproduktor

Príslušenstvo

Nabíjací adaptér, USB kábel, slúchadlá

Podporované formáty

Textové: Wooky eknihy, Wooky ečasopisy, epub,pdf, doc, xls, ppt

Video: MPEG-4 AVI, FLV, MPG, RM, RMVB, FLV, MP4, DAT, VOB, MKV, MOV (až do HD 720p)

Zvukové: MP3, FLAC, OGG, WAV

Obrázkové: JPEG, BMP

Rozhranie

USB, podpora SDHC kariet

Batéria

Polymer Li-ion batéria, 2400 mAh, výdrž až 8 hodín, nabitie už za 3 hodiny

Rozmery

190×130×11,2 mm

Hmotnosť

370 g

 

Wooky tablet 2.0

Toto zariadenie disponuje oproti Wooky tablet reader výkonnejším ARM Cortex A8 procesorom s taktom 1GHz, väčším 8 palcovým displejom s rozlíšením WVGA (480×800 px) s podporou viacerých dotykov a vnútornou 8GB pamäťou, ktorú je možné rozšíriť pomocou microSD pamäťových kariet. Podobne ako predchádzajúci model aj tento podporuje bezdrôtové pripojenie WiFi a prehrávanie multimédií vrátane HD videa, tentokrát však už zvláda aj Full-HD rozlíšenie 1080p.  Tablet je navyše vybavený aj fotoaparátom a operačným systémom Android vo verzii 2.3 Gingerbread.

 

Aj tu nájdeme čítačku elektronických kníh Wooky spolu s ďalším softvérovým príslušenstvom pre  prehliadanie webových stránok a pre ďalšie činnosti. Rozmery Wooky tabletu sú 203 x 107 x 12 mm a  hmotnosť činí rovných 490g.

 

 

 

Parametre

Operačný systém

Android ™ 2.3 (Gingerbread)

Displej

8″ multidotykový kapacitný TFT LCD, 16 mil. farieb, rozlíšenie 800×600 pixelov

Procesor

ARM Cortex A8 1 GHz

Pamäť RAM

512 MB

Pamäť

8 GB, Micro SDHC až do 32 GB

Výbava

WiFi 802.11b/g, stereo reproduktor, mikrofón, kamera (vpredu), G-senzor

Príslušenstvo

Napájací adaptér, USB kábel

Podporované formáty

Textové: Wooky eknihy, Wooky ečasopisy, epub, pdf, doc, xls, ppt

Video: MPEG-4, AVI, FLV, MP4, MKV, MOV (až do HD 1080p)

Zvukové: MP3, FLAC, OGG, WAV, APE

Obrázkové: JPEG, BMP, GIF, PNG

Podpora kodekov

H.264 až do 1080p rozlíšenia – 30 fps / 5 Mbps; MPEG-42 – 30 fps / 2.5 Mbps; Realvideo™ až do 720p rozlíšenia – 30 fps / 2.5 Mbps

Rozhranie

Micro USB slave 2.0: Mass Storage Class (MSC) Micro SD slot (SDHC kompatibilné)

Batéria

Polymer Li-ion batéria, 5400 mAh, výdrž až 10 hodín, nabitie už za 3 hodiny

Rozmery

226×156×6 mm

Hmotnosť

490 g

 

Aplikácia Wooky

Ako sme už písali vyššie, Wooky je aplikácia, ktorá okrem toho, že slúži ako čítačka elektronických kníh umožňuje aj nákup knižných titulov v online kníhkupectve rajknih.sk. Stačí si vytvoriť vlastný účet a získate tak prístup k tisíckam kníh, ktoré môžete navyše zdieľať s ďalšími šiestimi zariadeniami, ako napríklad s vašim PC alebo smartfónom. Aké funkcie čítačka ponúka sa dozviete aj v našej recenzii aplikácie pre smartfóny tu: Wooky: elektronická čítačka kníh webu rajknih.sk

Koľko to stojí?

Čítačka Wooky tablet reader bude na slovenskom trhu dostupná  za cenu 99€ zatiaľ čo Wooky tablet 2.0 s vyspelejším hardvérom sa bude predávať po 169€.

Spoločnosť teraz navyše vo vianočnej akcii ponúka do 31.decembra možnosť si stiahnuť aj jednu knihu podľa ľubovoľného výberu a objednať časopis Moderný dom alebo Auto Moto Revue na dva respektíve tri mesiace zadarmo.

 

26.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+