MojAndroid

Japonská spoločnosť Sony uvádza na slovenský trh tri nové bezdrôtové reproduktory série X-Series. Modely Sony XP700, Sony XP500 a Sony XG500 ponúknu kvalitný zvuk, dlhú výdrž, odolnosť a bezproblémové prepojenie s vašim smartfónom.

Kvalitný zvuk a vodeodolnosť

Všetky novinky sú vybavené inovatívnymi reproduktorovými meničmi X-Balanced od spoločnosti Sony. Membrána, ktorá nemá kruhový tvar, poskytuje väčší akustický tlak a zabezpečuje menšie skreslenie vďaka tomu, že maximalizuje plochu reproduktora. Získate tak bohatší a jasnejší zvuk bez ohľadu na to, aký štýl hudby počúvate.

Sony XP700 | Foto: Sony.com

XP700 má tri predné výškové reproduktory a jeden zadný výškový reproduktor, ktoré zabezpečujú čistý zvuk s pútavými a hlbokými basmi. Modely XP500 a XG500 majú dva predné výškové reproduktory, ktoré zase zabezpečia silný zvuk pre vašu párty. Model XG500 je navyše vybavený pasívnymi meničmi, ktoré sú nastavené tak, aby reprodukovali čisté a mohutné basy.

Sony XP500 | Foto: Sony.com

Model XG500 má stupeň krytia proti prachu a vode normy IP66. Môžete ho tak použiť pri bazéne, v parku na pikniku alebo na pláži. Model XG500 je vyrobený z odolnej vodoodpudivej sieťoviny, ktorá udrží reproduktor v suchu a vašu hudbu v plnom prúde.  Modely XP700 a XP500 zase spĺňajú normu IPX44 odolnosti proti vode, takže párty môže pokračovať aj keď trochu spŕchne.

Sony XP500 | Foto: Sony.com

Reproduktory môžu slúžiť ako powerbanka a navzájom sa prepojiť

Reproduktory majú dlhú výdrž a umožňujú rýchle nabíjanie, takže nemusíte mať obavy ani ak zistíte, že im dochádza batéria. Reproduktory tiež fungujú ako powerbanka a môžete z nich dobíjať váš smartfón. Všetky 3 reproduktory sú vybavené režimom Battery Care, ktorý zabráni prenabitiu reproduktora a predĺži tak životnosť batérie.

Sony XP700 | Foto: Sony.com

Nový rad X-Series je vybavený pohodlnou rukoväťou, ktorá uľahčuje prenášanie. Ak je váš reproduktor napríklad v obývačke, ale vy by ste chceli počúvať hudbu na záhrade, môžete ho jednoducho vziať a ísť. Ambientné osvetlenie zase vytvára moderné a jemné svetlo. Môžete si vybrať celý rad rôznych svetelných vzorov, ktoré dodajú večierkom energiu alebo jemne osvetlia pokojnú noc.

Sony XP500 | Foto: Sony.com

Reproduktory sú vybavené mikrofónovými a gitarovými vstupmi. Modely XP700 a XP500 ponúkajú viac možností polohovania a to vodorovne alebo vertikálne. Všetky tri reproduktory sú kompatibilné s Bluetooth, takže reproduktor môžete spárovať priamo so smartfónom a streamovať z neho hudbu rovno do reproduktora.

Sony XG500 | Foto: Sony.com

Všetky tri reproduktory ponúknu funkciu Party Connect, ktorá vám umožní pripojiť až 100 kompatibilných reproduktorov. Hudba a svetlá reproduktorov sa potom synchronizujú. Nový rad je kompatibilný s aplikáciami Sony Music Center a Fiestable.

Ceny a dostupnosť:

• Cena modelu SRS-XP700 bude 409 EUR a model bude v predaji od júna 2021.
• Cena modelu SRS-XP500 bude 329 EUR a model bude v predaji od júna 2021.
• Cena modelu SRS-XG500 bude 339 EUR a model bude v predaji od júla 2021.

Náš tip
Red Magic Watch: Smart hodinky od značky herných smartfónov s cenou 99 eur
24.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+