MojAndroid

Dnes už naozaj nie je nič výnimočné, keď má už aj batoľa svoj mobilný telefón alebo tablet na hranie. Zatiaľ, čo mnohí z nás svoj prvý mobil alebo tablet získali až v rannom štádiu pracovného života po dvadsiatke, dnešné deti majú možnosť využívať vymoženosti techniky už naozaj v predškolskom veku. Podobného trendu sa drží aj spoločnosť Oregon Scientific, ktorá prináša svoj debutový tablet pod názvom Meep! určený práve deťom. Meep! je 7 palcový tablet s mohutným telom a WiFi pripojením. Jeho konštrukcia je stavaná veľmi pevne, aby sa nepoškodil pri pádoch alebo pri nešetrnom zaobchádzaní pri detských hrách.

Poháňaný je Androdiom 4.0 Ice Cream Sandwich, má 1 GHz procesor, 512 MB RAM, 4 GB vnútornej pamäte, HDMI výstup a prednú kameru. Zaujímavosťou tabletu je pripojenie na cloud, čo umožňuje rodičom kontrolu nad obsahom. Rodičov taktiež poteší funkcia regulovania webových stránok a aplikácií, ktoré môže rodič svojmu dieťaťu povoliť, aby ho ochránil pred nevhodným obsahom. Taktiež je možné nastaviť obmedzenie nákupu aplikácií, sledovanie online aktivity dieťaťa a regulovať čas, kedy dieťa bude tablet používať vďaka stavanej aplikácii Meep!.

Špecifikácie tabletu Meep!:

  • 1.0GHz Cortex A8 procesor
  • 512 MB RAM
  • 7 palcový displej s technológiou zForce, rozlíšenie displeja 800 x 480 bodov
  • stream cez HDMI
  • 4 GB internej pamäte, podpora microSD karty
  • WiFi, G senzor, 0,3 megapixlový predný fotoaparát, podpora USB
  • rozmery 145 x 96 x 18 mm
  • silikónové puzdro, cloudová, rodičovská, nastavenie času používania, množstvo predinštalovaných hier

Tablet je určený pre deti staršie ako 6 rokov a odporúčaná maloobchodná cena je 149,99 amerických dolárov. Súčasťou balenia je tablet, nabíjačka, USB káble a návod na používanie. Tablet si môžete objednať na stránke výrobcu.

Zdroj, foto: http://www.meeptablet.com/

3.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+