MojAndroid

HTC AndroidTak ako sme už pred dávnejšie informovali, spoločnosť HTC dnes oficiálne vyhlásila otvorenú vývojársku súťaž zameranú na aplikácie pre mobilnú platformu Google Android. Hrá sa celkovo o 3 200 eur a 9 smartfónov HTC Desire, ktoré sú určené pre najlepších programátorov aj hlasujúcu verejnosť. Všetky aplikácie, ktoré budú zaslané do súťaže, si môžu záujemcovia zadarmo stiahnuť a bezplatne ich používať.

Akcia bude trvať dva mesiace a zúčastniť sa jej môžu začínajúci, aj pokročilí programátori. Predpokladáme, že do súťaže sa okrem profesionálnych programátorov zapoja predovšetkým študenti vysokých a stredných škôl,“ povedala Claudia Petöova zo zastúpenia spoločnnosti HTC na Slovensku. Ako ďalej dodala, prihlásené projekty bude svojim hlasovaním hodnotiť nielen odborná porota, ale aj verejnosť. „Vývojárom sme dali voľné ruky, aby potvrdili, že šikovný slovenský softvér sa nestratí ani vo svetovej konkurencii desaťtisícov aplikácií v Android Markete,“ doplnila Claudia Petöova.

V súvislosti so súťažou, spoločnosť HTC spustila oficiálnu stránku htcandroidsutaz.sk, kde je k dispozícii prehľad prihlásených aplikácií. Bežní užívatelia tu môžu hlasovať za svojho favorita a tiež si stiahnuť jeho program na vlastné použitie. Naopak vývojári tu môžu nájsť akékoľvek zdroje, programy a návody, ktoré potrebujú pre rýchlu a efektívnu tvorbu svojho softvéru vrátane kompletných podmienok súťaže. Súťaž začína dnešným dňom a končí 1.augusta. Účastníci tak majú na vývoj softvéru presne dva mesiace.

Vyhodnotenie najlepších aplikácií bude mať na starosti odborná porota. Tá je zložená z univerzitnej výskumníčky a pedagogičky Jany Katreniakovej, Petra Trnčíka z Orange-u, Miloša Šajbidora zo Sygic-u, šéfredaktora BCmobil a Techbox Romana Calíka, Jozefa Orgonáša z PC Revue a člena Android komunity a autora stránky MojAndroid.sk Michala Chabadu. Tí budú vo svojom hodnotení klásť dôraz predovšetkým na funkčnosť , nápaditosť, praktický prínos a spracovanie aplikácie. Do súťaže sa bude môcť svojim hlasovaním o najlepšiu aplikáciu zapojiť aj verejnosť . Prví traja finalisti, ktorých vyberie odborná porota a víťaz vybraný hodnotením verejnosti získajú okrem finančnej prémie, aj smartfón HTC Desire, ktorý je kombináciou najnovšej mobilnej technológie a je určený nielen pre manažérov, ale aj pre každodennú komunikáciu s priateľmi a prácu s multimédiami. Desire je tiež pripravený pre päť náhodne vylosovaných hlasujúcich o najlepšiu aplikáciu.

Viac informácií o súťaži nájdete na oficiálnych stránkach htcandroidsutaz.sk.

1.6.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+