MojAndroid

Zdá sa vám to nemožné? Podľa niektorých zdrojov spoločnosti Google a Apple spojili sily a hlavne finančné prostriedky k tomu, aby kúpili patenty spoločnosti Kodak, ktorá sa potápa a zápasí s finančnými suchotami. Obaja mobilní giganti vložia do obchodu údajne viac ako 500 miliónov dolárov, aby si zabezpečili mobilné patenty spoločnosti Kodak, ktorá ich vlastní viac ako 1100. Predaj týchto patentov by mohol Kodak zachrániť pred bankrotom a vliať tak nádej do ďalšieho fungovania spoločnosti.

Tento spoločný postup pri kúpe patentov od Kodaku by mohol naznačovať zlepšenie vzťahov medzi oboma stranami, ktoré sú doteraz poznačené niekoľkými súdnymi spormi a naozajstným súbojom.

Aj keď nežijeme v rozprávke, ideálnym riešením by bolo, keď by Google a Apple kúpili patenty spoločne a spoločne si ich aj navzájom zdieľali a používali. Tu však môže nastať háčik, pretože niekoľko sporov medzi platformami a výrobcami telefónov Android a Apple stále nie sú doriešené, čo znamená, že vojna sa neskončila.

Napriek tomu, že spoločný postup by mohol priniesť zaujímavé prostredie na trhu mobilných zariadení, zdá sa, že predsa len sa patenty budú deliť na základe vyššie ponúknutých súm. Uvidíme, ako celý obchod bude prebiehať a ako dopadne a čo z neho bude mať hlavne koncový používateľ jednej, či druhej mobilnej platformy operačného systému.

Zdroj, foto: Bloomberg

10.12.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+