MojAndroid

Spotify je mimoriadne populárna streamovacia hudobná služba, ktorú po celom svete používajú milióny ľudí. Tí, ktorí odmietajú platiť pár eur mesačne, si môžu hudbu s nejakými obmedzeniami užívať podobne ako tí, ktorí si platia. Rozdielom je reklama: tú platiaci používatelia nemusia trpieť vôbec. Zdá sa, že Spotify sa ale rozhodlo priniesť nový typ reklamy, ktorému sa nevyhnú ani predplatitelia.

Odporúčať bude iba umelcov, ktorých často počúvate

Na oficiálne stránke Spotify stojí, že nová reklama bude založená na tom, čo a koho počúvate. Upozorňovať by mala na nové albumy umelcov, ktorých vy sami počúvate. Ak si teda často púšťate niečo od Taylor Swift, je dosť možné, že keď vydá nový album, vyskočí vám v aplikácii Spotify nejaká takáto reklama:

spotify reklama odporucania

Takýto typ reklamy nie je až taký rušivý a teoreticky by sa dal považovať za odporúčanie, ale aj tak je to istým spôsobom reklama a niekomu môže prekážať. Ak sa vám naopak tento nápad páči, potešiť vás môže možnosť prejsť rovno do nového albumu, na ktorý bude pop-up odkazovať.

spotify reklama odporucania albumov

Spotify dúfa, že nové odporúčania si používatelia rýchlo obľúbia. Ak sa tak ale nestane, predplatitelia Premium účtov budú môcť tieto odporúčania vypnúť. Vo výsledku ich tak ani nateraz nič nebude rušiť pri počúvaní hudby.

Náš tip
Akú hudobnú streamovaciu službu používate? | Anketa

1.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Lubosko

    Nadpis ako z nového času, obsah článku na úrovni Google translator.. Mojandroid redakcia prosím! Zaplatte radšej normálnych redaktorov lebo toto by si netrúfol publishnut ani student masmedialky v Trnave 😉

  • džoe

    zásadná kravina tohto článku je táto: Tí, ktorí odmietajú platiť pár eur mesačne, si môžu hudbu s nejakými obmedzeniami užívať podobne ako tí, ktorí si platia. Rozdielom je reklama: tú platiaci používatelia nemusia trpieť vôbec.

    hlavný rozdiel je totižto ani nie v reklamách ale v kvalite streamovania… je jasné, že to mladí pri počúvaní buch buch muziky a slúchadlách za 10 eur nepoznajú…

+