MojAndroid

Žijeme vo svete, kde sme závislí na moderných technológiách. Či už chceme, alebo nie, inak to nejde. Za počítačmi sedíme dlhé hodiny v práci, ale aj vo voľnom čase. Mobilné telefóny využívame na komunikáciu s rodinou a priateľmi, ich prostredníctvom odpovedáme na pracovné e-maily. Po príchode domov zapíname televíziu a pozeráme ju, až kým nejdeme spať. Nikdy však netreba zabúdať na svoje zdravie a pohyb. Dajte si novoročné predsavzatie a doprajte si lepší život. Dá sa to.

Internet a sociálne siete naše každodenné

Internet sa za dobu svojej existencie rozšíril do celého sveta a dnes je od neho závislé prakticky celosvetové fungovanie. Väčšina komunikácie, či už pracovná, alebo súkromná, prebieha online. Obrovský prevrat v komunikácii nastal okolo roku 2008, keď rapídne narástol počet používateľov platformy Facebook.

Najnavštevovanejšie webové stránky a aplikácie sú aktuálne sociálne siete alebo komunikačné free platformy. Každý pozná Facebook, Instagram, WhatsApp alebo Telegram. Do značnej miery nahradili tradičnú e-mailovú komunikáciu a častokrát sa využívajú sociálne siete v práci. Takí headhunteri majú za hlavný pracovný nástroj LinkedIn, kde hľadajú potenciálnych kandidátov na voľné pracovné miesta.

Fenoménom posledných rokov je aj Instagram. Tisíce ľudí po celom svete neriešia celý deň nič iné ako nové príspevky na Instagrame. Povrchné? Kdeže. Je to ich práca. Každý marketing manager, podnikateľ alebo bloger, ktorého príjem závisí od počtu followerov, musí zodpovedne pristupovať ku každej jednej informácii zverejnenej na sieti. A vôbec to nie je také ľahké, ako sa na prvý pohľad zdá. Sú za tým hodiny driny a času nad počítačom.

Teraz sa vráťme späť do reality všedného dňa a pozrime sa na to, ako internet ovplyvňuje bežných ľudí. Možno netrávite hodiny denne na Instagrame alebo Facebooku, ale väčšina z vás denne odpovie na desiatky e-mailov. Neviete si s niečím v práci či doma rady? Okamžite klikáte na Google. Bývajú vaši blízki v inom meste? Večer sa môžete vidieť na Skype. Počítali ste niekedy čas, ktorý na internete denne strávite?

Nezabúdajte na cvičenie

Vieme, že po 8 a viac hodinách v práci človek nemá príliš chuť vyvíjať náročné aktivity. Domov prídete unavení a jediné čo máte pred očami, je horizontálna poloha na gauči. V jednej ruke ovládač a v druhej telefón, na ktorom odpisujete priateľom, pozeráte nové fotky na Instagrame alebo čítate správy. Netreba však zabúdať na to, že aspoň párkrát do týždňa je fajn do harmonogramu zaradiť cvičenie.

Áno, prvé týždne sú kritické, ale je to zvyk. Predídete kilám navyše a budete sa cítiť oveľa lepšie. Keď si určíte pravidlo, že pohybu sa budete venovať minimálne 2-krát týždenne, v presné dni a hodiny, približne po 2 až 3 týždňoch si na nový režim zvyknete. Potom si už bez pravidelnej dávky cvičenia nebudete vedieť predstaviť svoj život. Pravidelný pohyb je kľúčom k tomu, ako zaručene schudnúť.

Základom je kvalitná strava

Každý fitness tréner vám povie, že pri formovaní tela tvorí strava 60 % úspechu. Keď je človek vyťažený, má tendenciu celý deň nejesť a po príchode domov zjesť všetko, čo príde pod ruku. Týmto štýlom budete mať o pár mesiacov na pupku jednu peknú pneumatiku. Správna životospráva je o pravidelnosti a kvalite prijímanej potravy.

Ak máte dlhodobo problém s vyváženou stravou, určite si nakúpte aspoň doplnky stravy. Dodajú vám potrebné živiny a vitamíny. Pri zlom stravovaní totiž okrem kíl navyše hrozí, že váš organizmus bude ochudobnený o potrebné vitamíny a minerály. Budete unavení a chorľaví. Super pomôckou pre vyťažených sú aj rôzne nápoje, ktoré slúžia ako plná náhrada jedla.

V zdravom tele zdravý duch

Nie nadarmo sa hovorí, že keď sa človek cíti dobre vo svojom tele a vo svojej koži, je oveľa spokojnejší. To ako nám je, to ako vyzeráme, ovplyvňuje našu psychiku. A psychika zas na oplátku ovplyvňuje náš osobný život, pracovný život, ale aj vnímanie celého sveta. Žite spokojne a cíťte sa dobre aj v tomto uponáhľanom online svete. Nie je to ťažké, len treba chcieť. Prežite nový rok 2019 v zdraví a forme.

27.12.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+