MojAndroid

V médiách sa čoraz častejšie stretávame so sexuálnymi útokmi na ženy. Jedna reklamná agentúra sa voči tomu rozhodla bojovať najnovším trendom nositeľných technológií – inteligentným náhrdelníkom Guardian Angel. Kovový náhrdelník má na svojom tele jediné tlačidlo, ktorého stlačením sa vyvolá hovor na telefónne číslo nositeľky. Každá žena tak môže získať jednoduchý plán úteku z nepríjemných stretnutí s mužmi.

To však nie je všetko, ak sa žena bude cítiť ohrozená, stačí ak podrží tlačidlo a náhrdelník odošle núdzovú správu vopred nastavenej osobe, ktorá obsahuje GPS súradnice majiteľa náramku. Náramok sa dá objednať na stránkach the-guardianangel.com za 120 dolárov bez poštovného. Myslíte, že sa jedná o šikovný doplnok, ktorý pomôže ženám dostať sa z nepríjemných situácií alebo nebude mať žiaden efekt ?

Zdroj: dailymailguardian-angel

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+