MojAndroid

Okrem toho, že bezdrôtové siete slúžia na prenos údajov, v budúcnosti ich budeme môcť využiť aj na prenos energie – alebo aspoň na jej prijímanie. Umožnia to špeciálne bunky vytvorené z recyklovaných materiálov, ktoré vynašiel tím z Duke University’s Pratt School of Engineering. Rozmery týchto buniek umožňujú ich použitie v takmer akomkoľvek zariadení a výnimkou nebudú ani mobilné telefóny a tablety. Toto riešenie však môže pomôcť aj v rozvojových krajinách.

mobile-cells-2

Projekt špeciálnych buniek môže v budúcnosti zaručiť, že sa smartfóny a tablety budú nabíjať ako perpetum mobile. Kým budú mať zariadenia dostatok signálu, prípadne budú pripojené na Wi-Fi, budú sa vedieť aspoň čiastočne dobiť. To môže byť riešením pre rozvojové krajiny, prípadne na miestach, kde nie je dostatok elektrární, no je tam rozšírený mobilný signál, prípadne tam majú dosah vesmírne satelity (áno, toto zariadenie dokáže získať energiu vraj aj z nich). Technologicky ide o veľmi jednoduché zariadenie a do budúcnosti ho chcú autori ešte vylepšiť a zvýšiť jeho efektivitu. V ďalšom rozvoji im budeme držať palce a uvidíme, kde sa tento projekt dostane, už teraz však vieme, že ide o výborný objav, ktorý podľa nás má budúcnosť.

Zdroj: Gizmodo

9.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+