MojAndroid

Niektorí používatelia služby Gmail objavili podozrivé spamové správy priamo vo svojej schránke pre odoslané správy. Išlo o zneužitie či napadnutie danej mailovej schránky? Spoločnosť Google už ohlásila stanovisko k vzniknutej situácii.

Náš tip
Viac ako 90 % používateľov Gmailu stále nevyužíva dvojstupňovú autentifikáciu

Spam a priečinok odoslaných správ

Keď nájdete spamové e-maily vo vašom odoslanom priečinku, vaša obvykle prvá myšlienka je, že váš účet bol napadnutý. Niekto získal prístup a teraz používa vašu e-mailovú adresu na distribúciu rôznej reklamy. Práve túto problematiku riešili používatelia, ktorí si vo svojej prijatej či odoslanej pošte našli spamové správy s konkrétnym odosielateľom.

“Môj e-mailový účet odoslal 3 spamové e-maily za poslednú hodinu do zoznamu asi 10 adries, ktoré nepotrebujem. Zmenil som heslo hneď po prvom e-maily, ale potom sa to stalo ešte 2 krát.” – píše jeden z dotknutých používateľov služby Gmail.

E-maily, ktoré boli takto neštandardným spôsobom distribuované, boli typické spamové správy. Ponúkali prípravky na bleskové schudnutie alebo “výhodné” úvery. Spoločnosť Google teraz uznala problém a zabezpečila, aby boli všetky tieto e-maily správne klasifikované ako spam. Nechýbajú kroky na zabránenie prípadnému opakovaniu vzniknutej situácie.

Náš tip
Google prináša doplnky do služby Gmail. Podporujú aplikácie tretích strán

“Uvedomujeme si “spamovú” kampaň, ktorá ovplyvňuje malú skupinu používateľov služby Gmail a aktívne sme prijali opatrenia na ochranu proti nej. Tieto pokusy o falšované hlavičky e-mailov priniesli situáciu, že používatelia dostali aj e-maily od seba, čo tiež viedlo k chybným zobrazeniam správ v priečinku “Odoslané.” Zistili sme a klasifikujeme všetky neoprávnené spamové e-maily. Nemáme podozrenie ohľadom ohrozenia vybraných účtov. Ak spozorujete podozrivý e-mail, odporúčame vám, aby ste ho nahlásili ako spam. Viac informácií o hlásení nevyžiadanej pošty nájdete v našom Centre pomoci.” – hovorí stanovisko spoločnosti Google.

Dobrou správou je, že účty, ktorých sa táto problematika týka, neboli ohrozené. Nikto tak nemal prístup k vašim súkromným e-mailom. Nie je potrebné meniť heslo pre zabezpečenie účtu, avšak pre vyššiu úroveň bezpečnosti je vhodné použiť dvojstupňové overovanie (za predpokladu, že túto funkciu ešte nepoužívate).

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
24.4.2018
Zdroj: androidpolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+