MojAndroid

Počet spamových hovorov vzrástol celosvetovo za posledný rok takmer o 300 percent (podľa novej správy Truecaller). Zatiaľ, čo sa takéto hovory zjavne vymykajú z rúk, niektoré krajiny zaznamenali pokles takýchto hovorov – vrátane USA.

Spojené štáty klesli z druhej “najspamovanejšej” krajiny na 8. miesto. Používatelia Truecaller obdržali priemerne 17 spamových hovorov mesačne, pričom minulý rok to bolo až 21. Väčšina takýchto hovorov sa údajne týkala poistenia.

Úrady sa medzitým čoraz častejšie snažili eliminovať nelegálnych volajúcich. Federálna obchodná komisia začala v takýchto prípadoch niekoľko súdnych sporov a Federálna komisia pre komunikáciu zvažuje zavedenie niekoľkých predpisov na riešenie tohto problému.

Neslávne slávnym víťazom pre tento rok je Brazília

Problém začína byť skutočne enormným. Brazília bola v roku 2018 krajinou s najvyšším počtom nevyžiadaných hovorov, pričom priemerný používateľ služby Truecaller obdržal mesačne viac ako 37 spamových hovorov. Tento počet pravdepodobne súvisel s hovormi týkajúcimi sa volieb. India, ktorá bola minulý rok najviac spamovanou krajinou teraz klesla na druhé miesto, pričom zažila pokles o 1.5 percenta.

Medzi januárom a októbrom tohto roka obdržali používatelia Truecaller dokopy až 17.7 miliárd nevyžiadaných hovorov. Hovor sa považuje za spam, ak bol tak označený ich algoritmom alebo manuálne samotným používateľom. Keďže spoločnosť Truecaller neberie do úvahy údaje mimo svojej zákazníckej základne, výsledky sa musia brať s rezervou. Podľa informácie od inej spoločnosť – You Mail – sa v priebehu prvých úsmich mesiacov tohto roka v USA vyskytlo až 28.5 miliár nevyžiadaných hovorov, čo výrazne prevyšuje čísla Truecaller.

21.12.2018
Zdroj: the verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+