MojAndroid

Spoločnosť Symantec vydala v júni svoj klasický mesačný výkaz, ktorý však obsahoval jednu zaujímavú informáciu. Podľa jej štatistík obsahovali doručené emaily ich klientov po prvýkrát za 12 rokov menej ako 50% spamu. Hoci klienti tejto bezpečnostnej spoločnosti tvoria zhruba iba 2% svetového trhu, ide o dosť objemnú reprezentatívnu vzorku, ktorá potvrdzuje tento významný míľnik internetovej komunikácie.

spam-image-2_2269274b

V apríli tvoril spam až 52,1% všetkých správ v emailových schránkach, no v júni jeho objem v internetovej pošte poklesol na 49,7%. Dôvodom rozšírenia spamu, najmä za posledných 10 rokov, bolo prudké šírenie internetu do domácností a zasielanie tzv. reťazových správ falošných správ o finančnej výhre v súťaži, ktorej ste sa nikdy nezúčastniliDnes sú filtre na spam inteligentnejšie a dokážu rozpoznať, ktorý z emailov je nechceným. Vo svete dokonca existujú organizácie bojujúce proti spamu, jednou z nich je napríklad európsky Spamhaus. Ten to však tiež nemá ľahké. Kvôli boju proti spamu sa stal terčom najväčšieho DDoS útoku v histórii, ktorý viedol chlap s prezývkou Princ spamu. Jeho dielom je aj organizácia s názvom Stophaus, ktorá pravidelne podniká kroky proti Spamhausu.

Zdroj: TheVerge, obrázok

18.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+