MojAndroid

Ešte len pred pár dňami sme vás informovali o tom, že Elon Musk má (ďalšie) veľké plány – a už je to i všetko spečatené. Tento šéf zvučných spoločností ako Tesla či SpaceX má totiž už dávnejšie vízie ľudskej kolonizácie Marsu. No aby mali budúci obyvatelia Červenej planéty aj poriadne spojenie s ľuďmi na Zemi, potrebujú spoľahlivé pripojenie. Práve o to sa sa pán Musk pokúša. Aj preto sa spojil najnovšie so spoločnosťami Google a Fidelity a vďaka nim cena jeho spoločnosti vzrástla o miliardu dolárov. SpaceX tak stúpol na cene a jeho hodnota predstavuje 10 miliárd dolárov a do svojho tímu investorov mu tak pribudli významní strategickí spojenci. K jeho doterajším investorom patria napríklad Founders Fund, Draper Fisher Jurvetson či Capricorn.

spacex-mars

Pomocou tejto investície sa Google a Fidelity stali 10%-nými spolumajiteľmi spoločnosti SpaceX. Spolu tak chcú priniesť spoľahlivé internetové pripojenie aj v odľahlých častiach Zeme, ako aj na trati Zem-Mars. Všetko to má zabezpečiť flotila menších nízkonákladových satelitov. Dohromady ich má byť okolo 700. Google už pritom s netradičnými satelitmi skúsenosti má – stojí za Projektom Loon, kde sa balóny napustené héliom starajú o internet na Novom Zélande.

Zdroj: engadget.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+