MojAndroid

Všetkých domasedov určite nadchla myšlienka zvukov v Google mapách. Projekt, ktorý zrealizoval taliansky predajca načúvacích zariadení Amplifon, má množstvo fanúšikov nielen kvôli nápadu, ale aj realizácii, ktorá sa naozaj podarila. Na 3 miestach v Google mapách vďaka nim pribudli zvuky ulice, ktoré nasnímali z rôznych miest, aby dosiahli 3D zvuk. Vďaka profesionálnemu prístupu a skúsenostiam z oblasti audia sú zvuky v Street View náhľadoch naozaj podobné realite. Škoda však, že sú takto dostupné iba 3 miesta na svete – Place du Palais v Avignone, Francúzsko; Hapuna Beach na Hawaii a Balboa Park, San Diego, Kalifornia. Škoda, že Google tieto “zvuky ulice” zatiaľ nezapracoval do verejných máp.

Kvalita zvukovej produkcie v Google mapách je naozaj vysoká, no nahrávky majú iba niekoľko sekúnd. Pri dlhšom počúvaní sa tak realita zvuku značne skresľuje, no to nikomu nemôžeme vyčítať. Táto novinka nás príjemne prekvapila a držíme palce pri ďalšom snímaní zvukov ulice. Ako sa tento nápad páči vám?

Zdroj: TheVerge

27.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+