MojAndroid

Ľudia sú deň čo deň viac leniví. Priznajme si to, lenivými nás robia najmä technológie, ktoré nám umožňujú objednať jedlo, kúpiť lístok na vlak priamo z domu, vybaviť všetky finančné záležitosti priamo z mobilu či pozrieť si film na obrovskej telke doma bez nutnosti navštíviť kino. Čerešničkou na torte sú hlasoví asistenti, ktorí dokážu prácu so smartfónom ešte uľahčiť. Doteraz ľudia poznali iba Siri od Apple a Google Now od Googlu. Pred niekoľkými mesiacmi na svet prišlo aj riešenie Microsoftu – Cortana, ktorá sa ihneď stala populárnou a v mnohom svojich konkurentov predčila. Dnes sa však situácia značne mení. Na trh sa totižto dostal nový hlasový asistent Hound od autorov populárnej aplikácie na rozpoznávanie audia SoundHound. A ten sa opäť stavia na vrchol rebríčka medzi hlasovými asistentmi. Pozrite si video, ktoré dokazuje, na akej vysokej úrovni Hound je.

Hound už bol dostupný v beta verzii niekoľko mesiacov, no až teraz vypustil SoundHound jeho plnú verziu pre iOS a Android. Hound ponúka klasickú aktiváciu hlasovým príkazom “OK Hound” a veľmi zaujímavým je fakt, že na jeho ovládanie nepotrebujete presné výrazy. Rozprávate sa s ním ako s človekom. Slovenčina však zatiaľ nie je podporovaná, a tak sa pripravte na komunikáciu v angličtine. SoundHound vyvinul aj samostatnú developerskú platformu Houndify, pomocou ktorej môžu vývojári vytvárať nové nástroje s integráciou Houndu. Aplikácia Hound sa momentálne na Slovensku nedá stiahnuť, no môžete si ju nainštalovať pomocou APK súboru. Netešte sa však predčasne, pretože na spustenie služby budete potrebovať pozvánku. Tá sa dá vyžiadať po nainštalovaní aplikácie, no na aktivačný kód treba čakať aj niekoľko dní (nám prišiel asi do hodiny). Čím skôr oň ale požiadate, tým skôr ho dostanete. Čo zatiaľ na nový Hound hovoríte vy?

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidPolice

2.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+