MojAndroid

Inteligentné žiarovky sú pre väčšinu používateľov vstupnou bránou do sveta inteligentnej domácnosti. Aj to je jeden z dôvodov, prečo vidíme na trhu množstvo inteligentných žiaroviek a prečo v tomto segmente rastie konkurencia rýchlejšie ako vo zvyšku zariadení inteligentnej domácnosti. Svoju novú ponuku predstavila na konferencii CES 2017 aj spoločnosť Soraa. Tá sa doteraz sústredila na firemných zákazníkov, no nové žiarovky radu Helia sú určené pre bežných spotrebiteľov.

Náš tip
Inteligentný rádiobudík Kello vám pomôže zvýšiť kvalitu zaspávania, spánku aj vstávania

Ich výhodou je, že pre synchronizáciu nepotrebujú Wi-Fi Hub, ktorý býva často niekoľkonásobne drahší ako samotné žiarovky. Miesto toho žiarovky medzi sebou komunikujú prostredníctvom elektrických káblov. To umožňuje technológia HomePlug Green Phy. Na podobnom princípe fungujú napríklad zosilňovače Wi-Fi signálu, bezpečnostné kamery či routery.

Po pripojení sa žiarovky Soraa Helia vďaka svojim senzorom prispôsobia okolitým podmienkam. Dokážu rozoznať úroveň osvetlenia v izbe a vonkajším svetelným podmienkam. Vďaka tomu svietia vždy tak silno, ako je potrebné. Okrem toho žiarovky neemitujú toľko modrého svetla ako niektoré iné, čo môže pomôcť k pokojnejšiemu spánku. Miesto toho sa snažia napodobniť prirodzené slnečné žiarenie. Žiarovky sú tak inteligentné samé o sebe. Ešte viac inteligentných funkcií pridáva príslušenstvo Smart Snap. To pridáva žiarovke ďalšie senzory, ako napríklad detektor pohybu. Okrem toho dokážu žiarovky komunikovať s reproduktormi Amazon Echo a službou IFTTT, takže si ich fungovanie môžete prispôsobiť presne vašim predstavám. Jedna žiarovka bude stáť v predaji 49,95 USD, pričom príslušenstvo Smart Snap vás vyjde na ďalších 29,95 USD.

Zdroj: Circuit breaker

3.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+