MojAndroid

Spoločnosť Sony znižuje straty z druhého štvrťroku roku 2012 a dostala sa na úroveň 198 miliónov dolárov v červených číslach a celkové príjmy sa vyšplhali na 20,5 miliardy amerických dolárov.

Ak sa však pozrieme na rovnaké obdobie roku 2011, Sony zaznamenala 350 miliónov amerických dolárov straty a dnes znížila stratu na 312 miliónov amerických dolárov. V tomto kontexte je to očividné zlepšenie hospodárskeho výsledku.

Podľa lídra v spoločnosti Sony, Kaza Hiraia, generálneho riaditeľa, je to kvalitatívne zlepšenie výsledkov, keď v roku 2011 sa spoločnosť nachádzala v katastrofálnom stave.

Sony predala v druhom štvrťroku 8,8 miliónov smartfónov, čo nasvedčuje dobré trendy aj do budúcnosti a Sony predpokladá v tomto segmente rast. Popularita smartfónov by mohla dokonca potlačiť výrobu a predaj kamier a videokamier. Sony naďalej pokračuje v optimalizovaní svojich nákladov a tento rok by to mohlo stáť pracovné miesto približne 10 000 zamestnancov.

Zdroj, foto: Sony, Phone Arena

1.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+