MojAndroid

Kedysi vcelku úspešná značka Sony nebola v poslednom čase vo svete smartfónov veľmi populárnou, jej popularita sa časom dokonca znižovala. Dôvodom je zrejme to, že Sony nedokázal používateľom ponúknuť žiadne zásadné výhodné rozdiely oproti konkurencii. A tiež ich smartfóny po dizajnovej stránke nepôsobili zrovna atraktívne.

Minuloročná Sony Xperia XZ1 vyzerala vcelku archaicky a aj keď šlo a celkom dobrý smartfón, tento dizajn zjavne odradil množstvá potenciálnych používateľov. Reparát v podobe Sony Xperie XZ2 dopadol výrazne lepšie, ale ani “omladený” dizajn nepôsobil až tak štýlovo. Sony tak žiaľ musel pristúpiť k záchranným krokom.

Sony smartfóny skončia v Afrika a Strednom východe

Aj keď sa spoločnosť Sony k svojim nie veľmi značným úspechom nevyjadruje, o úsporných opatreniach z ich strany sa špekuluje už dlhšie. Spoľahlivý leaker Evan Blass odhaľuje, že konkrétnym opatrením bude stiahnutie produktov z niektorých málo významných trhov. Konkrétne by malo ísť o celú Afriku, krajiny Stredného východu a Turecko. Výber zemí je logický, ide o chudobnejšie krajiny, kde sa relatívne drahé a ničím výnimočné smartfóny dobre nepredávajú. Opustenie trhu a uzavretie kancelárií v týchto krajinách podľa Blassa nastane už v októbri tohto roka.

Je však otázne, či vzdanie sa pár trhov bude stačiť. Mobilná divízia Sony totiž trošku zaspala dobu a je vystavená (do istej miery) aj internej konkurencii. Ostatné oblasti, v ktorých Sony pôsobí, sú totiž výrazne úspešnejšie a je otázne, koľko bude vedenie ochotné obetovať kvôli záchrane jednej svojej divízie.

Pre Sony by bolo možno vhodnejšie a výhodnejšie sa viac zamerať na strednú triedu smartfónov, v ktorej by mohli ťažiť zo svojho známeho mena a nemuseli by bojovať so silnými konkurentami, akými sú špičkové modely Samsungu, Applu a iných vedúcich značiek.

3.7.2018
Zdroj: smartmania

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+