MojAndroid

Nové smartfóny sú často podrobované testom opraviteľnosti a dominujú im hlavne testy serveru iFixit. Konkurenčný kanál PBK Reviews minulý týždeň rozobrali vlajkový smartfón Samsung Galaxy S10+ a len o pár dní neskôr sa pustil do japonskej novinky Sony Xperia 10 Plus. V 20-minútovom videu poľahky rozobral smartfón na všetky vymeniteľné časti.

Rozoberanie Xperie 10 Plus začalo od displeja, ktorý je pripojený k rámu len lepidlom a jeho oddelenie je bezproblémové. Pod displejom sa nachádza veľký oceľový plát, ktorý displej oddeľuje od základnej dosky. Odtiaľ to je už jednoduchá záležitosť a jednotlivé časti sa dajú oddeliť bez použitia sily. Batéria je síce prilepená k zadnej časti, ale s jej oddelením pomôže prítomný pomocný pásik, ktorým je nutné potiahnuť.

Sony umiestnilo medzi jednotlivé čipy tepelné rozdeľovače a na zadnej strane sa nachádza aj veľká medená doska na odvod tepla. Oprava Sony Xperie 10 Plus tým pádom nebude zložitou záležitosťou. Dôvodom môže byť aj to, že Xperia 10 Plus na rozdiel od vlajkovej lode Xperie 1 a minulých modelov neobsahuje zvýšenú odolnosť proti vode.

Náš tip
Sony mení vnútornú stratégiu, dočkáme sa lepších modelov
Náš tip
Telekom zaraďuje do ponuky Sony Xperia 10
11.3.2019
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+