MojAndroid

Sony začína sprístupňovať aktualizáciu na Android Marshmallow, ktorá teraz podľa portálu Xperiablog dostáva väčšina zariadení po celom svete. Update pritom len minulý týždeň dorazil do Japonska, kde ho dostali majitelia zariadení zo série Xperia Z5. Dnes však zamieril do sveta, a to aj na zariadenia Sony Xperia Z3+ a tablety Z4 Tablet.

Náš tip
Sony Xperia Z5, Z4 Tablet a Z3+ dostanú Android Marshmallow už v marci

Nová aktualiácia prináša Android vo verzii 6.0 (zatiaľ nie 6.0.1), ktorý obsahuje najnovšie bezpečnostné opravy od Googlu. Samozrejme, výrobca v novom Androide podporuje všetky veľké novinky, vrátane správy povolení aplikácií a šetriaceho režimu Doze, ktorý v tomto update nahradil mód STAMINA. Ten by sa však v budúcich aktualizáciách mal vrátiť. Nechýba ani vylepšený launcher.

Sony zároveň ide s prúdom ostatných výrobcov a ani on v Androide 6.0 nepodporuje adaptívne úložisko, ktoré by vedelo pamäťovú kartu využiť ako vnútorné úložisko. Ako novinky na Xperii Z5 vyzerajú si môžete pozrieť aj na videu.

 

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
7.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+